ایست طلای جهانی در آستانه انتشار آمار اشتغال آمریکا

ایست طلای جهانی در آستانه انتشار آمار اشتغال آمریکا
قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی که سرمایه گذاران منتظر انتشار گزارش اشتغال ماهانه آمریکا بودند، اندکی افزایش یافت.

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی که سرمایه گذاران منتظر انتشار گزارش اشتغال ماهانه آمریکا بودند، اندکی افزایش یافت.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۵۷ دلار و ۳۰ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۷۶۰ دلار و ۱۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۵۹ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد منطقه آسیا اقیانوسیه شرکت OANDA، طلا در آسیا با تقاضای سرمایه گذاران برای خرید این فلز ارزشمند به عنوان پوشش ریسک پشتیبانی شده است. سرنوشت طلا با انتشار گزارش اشتغال ماهانه غیرکشاورزی آمریکا در روز جاری مشخص خواهد شد.

اگر آمار سپتامبر بالای ۵۰۰ هزار اشتغال جدید را نشان داد، طلا روند نزولی خود را ازسرخواهد گرفت، زیرا بازارها منتظرند تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا از دسامبر آغاز شود و این انتظارات ارزش دلار و بازده اوراق قرضه آمریکا را تقویت خواهد کرد.

شاخص دلار در پایین رکورد بالای اخیرش ثابت ماند. دلار قویتر معاملات طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر می کند. در این بین، بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا هم به بالاترین حد از ژوئن صعود کرد.

طبق نظرسنجی رویترز، گزارش اشتغال غیرکشاورزی آمریکا احتمالا رشد ۵۰۰ هزار شغل جدید در سپتامبر را نشان می دهد. آمار هفتگی که روز پنج شنبه منتشر شد نشان داد شمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا هفته گذشته بیشترین کاهش را در سه ماه اخیر داشته است.

جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا ماه گذشته اعلام کرده بود اکثر مقامات این بانک موافق هستند در صورت مطلوب بودن گزارش اشتغال سپتامبر، تعدیل برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه از نوامبر آغاز شود.

تعدیل تدابیر محرک مالی و نرخهای بهره بالاتر هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن لطمه می زند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۴۸ سنت رسید.

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۹۸۴ دلار و ۴۲ سنت رسید. این فلز ارز ابتدای هفته جاری تاکنون ۱.۲ درصد رشد داشته است.

هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۹۶۷ دلار و ۴۲ سنت رسید و در مسیر ثبت بیش از سه درصد رشد هفتگی قرار دارد که نخستین رشد هفتگی پس از کاهش در چهار هفته گذشته خواهد بود.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۲۵:۲۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد