آخرین بیت‌کوین چه سالی استخراج می‌شود؟

آخرین بیت‌کوین چه سالی استخراج می‌شود؟
تا الان بیش از ۱۸ میلیون و ۸۳۸ هزار بیت‌کوین در جهان استخراج شده، باید دید که روند استخراج این ارز مجازی تا کی قرار است ادامه یابد. به گزارش راشاتودی، هم اکنون بیت‌کوین محبوب‌ترین و اصلی‌ترین ارز مجازی بازار است و گفته می‌شود که حداکثر ۲۱ میلیون بیت‌کوین قابل استخراج است.

تا الان بیش از ۱۸ میلیون و ۸۳۸ هزار بیت‌کوین در جهان استخراج شده، باید دید که روند استخراج این ارز مجازی تا کی قرار است ادامه یابد. به گزارش راشاتودی، هم اکنون بیت‌کوین محبوب‌ترین و اصلی‌ترین ارز مجازی بازار است و گفته می‌شود که حداکثر ۲۱ میلیون بیت‌کوین قابل استخراج است. با توجه به آنکه هم‌اکنون بیش از ۱۸ میلیون و ۸۳۸ هزار بیت‌کوین در جهان استخراج شده باید گفت که ۹۰ درصد بیت‌کوین‌های جهان استخراج شده است.
کارشناسان حالا به دنبال آن هستند که بفهمند در آینده و زمانی که دیگر امکان استخراج ارز مجازی وجود ندارد چه اتفاقی خواهد افتاد. برخلاف دیگر اشکال پول نظیر اسکناس که امکان چاپ بی‌نهایت آنها از سوی بانک‌های مرکزی وجود دارد، تعداد کل بیت‌کوین‌های جهان محدود است. این به آن معناست که هر اتفاقی بیفتد تعداد بیت‌کوین‌ها بیشتر از ۲۱میلیون نخواهد شد. با توجه به آنچه گفتیم حالا حدود ۲/ ۲ میلیون بیت‌کوین مانده است که استخراج نشده‌اند. محدود بودن تعداد بیت‌کوین‌ها باعث می‌شود که این دارایی دیجیتال در معرض تورم ناشی از محدودیت کمی قرار بگیرد. پیش‌بینی‌های کنونی حاکی از آن است که آخرین بیت‌کوین جهان در سال ۲۱۴۰ استخراج خواهد شد.

کارشناسان می‌گویند اقتصاد بیت‌کوین برای اینکه بتوانند به موجودیت خود ادامه دهد باید تغییر کند. بسیاری پیش‌بینی کرده‌اند که ممکن است اکوسیستم ارزهای مجازی تغییر کرده و ممکن است حتی شاهد شکل‌گیری کارتل‌ها در بازار بیت‌کوین باشیم.

یک سناریو هم این است که ممکن است پروتکل استخراج بیت‌کوین تغییر کرده تا سقف حداکثری ۲۱ میلیون بیت‌کوین در جهان برداشته شود. در صورتی که این اتفاق بیفتد، ارزش بیت‌کوین‌هایی که تا آن زمان استخراج شده‌اند، پایین خواهد آمد و بعید است بیت‌کوین‌داران با این مساله موافقت کنند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱:۵۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد