بیت کوین رکورد چند هفته اخیر را شکست

بیت کوین رکورد چند هفته اخیر را شکست
در معاملات ساعات گذشته شاهد آن بودیم که قیمت بیت کوین رشد خوبی را نسبت به دیروز تجربه کرد و رکورد قیمت چند هفته گذشته را شکست.

به نقل از کوین مارکت کپ، در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی در حالی که اکثر ارزها منفی بودند، اما بیت کوین حدود 2 درصد رشد کرد و هم اکنون 57 هزار و 213 دلار در حال معامله است.

این نخستین بار از ماه می سال جاری است که قیمت بیت کوین از 57 هزار دلار عبور می‌کند.

معامله گران بازار ارزهای مجازی بر این باورند که احتمالا بیت کوین به دنبال لمس سطوح قیمتی است که قبلا رکورد آنها را شکسته بود.

به گزارش راشاتودی، در معاملات امروز حتی بیت کوین رقم 57 هزار و 387 دلار را هم لمس کرد و با این حساب نسبت به هفته پیش 16 درصد رشد را به ثبت رسانده است. رشد قیمت بیت کوین دلایل مختلفی داشت که از جمله آنها راحت‌تر شدن خیال بازار نسبت به اعمال محدودیت‌ بیشتر در معاملات بیت کوین در آمریکا و چین بود و از سوی دیگر محتمل بودن تایید صندوق معاملات بیت کوین در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز باعث شده بازار خوش‌بین شود.

حدود یک سالی بود که بیت کوین و طلا با هم یک الگوی مشترک قیمتی را دنبال می‌کردند، اما پت پچاسیک، کارشناس موسسه NDR معتقد است که این نسبت از بین رفته و دیگر این دو دارایی از یک الگوی قیمتی مشترک و همگام پیروی نمی‌کند.

این کارشناس اقتصادی می‌گوید: در صورتی که شاهد افزایش نرخ بهره و ارزش دلار باشیم، قیمت بیت کوین در شرایط حمایتی برای افزایش قرار خواهد گرفت. حالا قیمت این ارز مجازی اصلی بازار نسبت به ابتدای ماه 30 درصد و نسبت به ابتدای سال 95 درصد رشد را به ثبت رسانده است.

کارشناسان می‌گویند: احتمالا بیت کوین برای شکستن سطح مقاومت 60 هزار دلاری تلاش خواهد کرد. بیت کوین در ماه آوریل بود که با رسیدن به حدود 65 هزار دلار بیشینه قیمت خود را به ثبت رساند.

منبع خبر: خبرگزاری فارس
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲:۴۹:۷ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد