طلای جهانی بالاتر رفت

طلای جهانی بالاتر رفت
قیمت جهانی در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به تورم افزایش یافت، اما دلار قوی رشد قیمت‌ها را محدود کرد.

قیمت جهانی در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به تورم افزایش یافت، اما دلار قوی رشد قیمت‌ها را محدود کرد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۵۸ دلار و ۲۵ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۵۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گفته استفن اینس، شرکت مدیریت دارایی SPI، طلا نسبتا انعطاف پذیر بوده و همه نشانه ها به رکود تورمی در برابر رشد اقتصادی اشاره دارد.

با این حال سرمایه گذاران تمایلی به بالا بردن قیمت طلا در آستانه انتشار جزییات نشست سپتامبر بانک مرکزی آمریکا ندارند.

عاملی که رشد قیمت طلا را محدود کرد، دلار قوی بود که در بحبوحه رشد قیمت‌های انرژی و انتظارات برای آغاز عادی شدن سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا، نزدیک به بالاترین رکورد یک ماه گذشته ایستاد.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا به بالاترین حد از اوایل ژوئن تاکنون صعود کرد.

طلا پوشش ریسک در برابر تورم و کاهش ارزش پول ناشی از تدابیر محرک مالی محسوب می شود. تعدیل برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه توسط بانک مرکزی آمریکا، با شرایط مذکور مقابله کرده و از جذابیت طلا کم می کند.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران گروه ANZ Research در یادداشتی نوشتند: ریسک‌های پیرامون رشد اقتصادی آهسته‌تر در برابر تورم بالاتر همچنان از خرید طلا به عنوان دارایی امن در فضای نرخ‌های بهره اندک حمایت می کند.

در این بین، نگرانی‌های تورم ناشی از کمبود جهانی انرژی و مشکلات بدهی شرکت اورگرند چین، بازارهای سهام آسیایی را تحت تاثیر قرار داد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۲۲ دلار و ۵۹ سنت رسید. بهای پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۰۱۰ دلار و ۳۸ سنت رسید. بهای پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۱۰۴ دلار و یک سنت رسید.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲:۵۲:۴۷ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد