بازگشت هیجان به بیت‌کوین

بازگشت هیجان به بیت‌کوین
بیت‌کوین در مسیر صعود خود از سد ۵۷ هزار دلار نیز عبور کرد. با توجه به مسیر فعلی بیت‌کوین به نظر می‌رسد احساسات صعودی فعالان همچنان در حال افزایش است و این موجب شد تا در روز گذشته بزرگ‌ترین رمزارز بازار رشدی تقریبا ۲ درصدی را ثبت کند و تا ۵۷ هزار و ۸۰۰ دلار نیز پیشروی کند.

بیت‌کوین در مسیر صعود خود از سد ۵۷ هزار دلار نیز عبور کرد. با توجه به مسیر فعلی بیت‌کوین به نظر می‌رسد احساسات صعودی فعالان همچنان در حال افزایش است و این موجب شد تا در روز گذشته بزرگ‌ترین رمزارز بازار رشدی تقریبا ۲ درصدی را ثبت کند و تا ۵۷ هزار و ۸۰۰ دلار نیز پیشروی کند. اخباری مثل تشکیل کارگروه معاملات آتی بیت‌کوین باعث بهبود احساسات صعودی در سرمایه‌گذاران شده است و این برخی از تحلیلگران را مجاب کرده که بعد از اصلاح قیمتی برای بیت‌‌کوین، این رمزارز پتانسیل رسیدن به سقف قیمتی قبلی خود را خواهد داشت. موتور آلت‌کوین‌ها اما همچنان روشن نشده است. در میان آلت‌کوین‌ها در روزهای گذشته، صحبت‌های زیادی از رمزارز شیبا اینو بود. رمزارزی که با یک شوخی شکل گرفت در هفته گذشته بیش از ۳۰۰ درصد افزایش قیمت را محقق کرده است.
بزرگ‌ترین ارز دنیای دیجیتال، در ادامه روند مثبت خود در روز گذشته توانست بعد از ریزش بزرگ بازار رمزارزها در ماه می، بار دیگر به کانال ۵۷ هزار دلاری بازگردد. بازده هفتگی بیت‌کوین نیز در هفت روز گذشته به ۱۷ درصد می‌رسد. این در حالی است که با گذشت ۱۳ روز از آغاز این روند صعودی، این رمزارز توانست رشدی ۴۰ درصدی را برای سرمایه‌گذاران خود محقق کند. شواهد نشان می‌دهند موتور محرک این روند را فدرال‌رزروروشن کرده است. حدود ۱۰ روز پیش‌ فدرال‌رزرو اعلام کرد که قصد دارد به یک صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین مبتنی بر بازار معاملات آتی در ماه جاری اجازه فعالیت دهد. این خبر باعث شکل‌گیری احساسات و هیجانات صعودی در بازار شد. این اتفاق در کنار داده‌های مثبت فنی باعث شد تا مسیر برای صعود بیت‌کوین هموار شود. برخی از تحلیلگران براساس فاکتورهای متفاوت مورد بررسی، معتقدند این روند همچنان ادامه خواهد داشت، اما فعالان بازار در این مسیر باید منتظر اصلاح باشند.

به گفته کتی استاکتون، مدیر عامل استراتژی‌های Fairlead، روند صعودی اخیر به نظر می‌رسد خسته شده است. نیک کاولی، استراتژیست DailyFX از طرفی بیان می‌کند در صورتی که بیت‌کوین حمایت ۵۳ هزار دلاری را از دست ندهد و از مقاومت ۵۹ هزار دلاری عبور کند، باید منتظر پیشرفت‌های بیشتر آن بود. در روند کلی بیت‌کوین نیز تحلیلگران با بررسی ابزار اختیار معامله بیان کردند که ۲۰ درصد احتمال دارد این رمزارز بتواند سقف تاریخی خود را شکسته و آن‌ را تا ۶۵ هزار دلار ارتقا دهد.  

طرف دیگر بازار اما هنوز نسبت به رشد اخیر رهبر بازار واکنش صعودی نشان نداده‌اند. اتریوم که دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار محسوب می‌شود، روز گذشته روندی نزولی ثبت کرد و با افتی ۵/ ۴ درصدی به کانال ۳ هزار و ۴۰۰ دلاری بازگشت. در این میان اما رمزارز شیبا اینو (SHIBA INU)، سروصدای زیادی را در بازار به راه انداخته است. این رمزارز که ابتدا به خاطر یک شوخی شکل گرفت، اکنون در میان ۲۰ رمزارز بزرگ بازار جای گرفته است. شیبا طی روزهای گذشته رشدی تقریبا ۳۰۰ درصدی را برای سرمایه‌گذاران خود محقق کرده است. این در حالی است که تعداد بالای توکن‌های این رمزارز در آینده مانع از افزایش چشم‌گیر ارزش آن خواهد شد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۳۲:۵۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد