طلای جهانی صعودی شد

طلای جهانی صعودی شد
عقبگرد دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا به طلا فرصت داد در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی صعود کند.

عقبگرد دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا به طلا فرصت داد در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی صعود کند.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۷۷۳ دلار و ۷۷ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۷۷۴ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۶۵ دلار و ۷۰ سنت بسته شده بود.

دلار به پایینترین حد دو هفته اخیر در برابر سبدی از ارزها سقوط کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزانتر ساخت. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا هم ضعیف شد و هزینه نگهداری از طلا را کاهش داد. نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت ای بی سی بولیون گفت: اگرچه طلا در بازه محدودی مانده است اما اگر بالای ۱۷۶۰ دلار بماند، می تواند به سطح ۱۷۸۲ دلار و حتی ۱۸۰۰ دلار بازگردد. اما شکسته شدن سطح ۱۷۵۹ دلار طلا را تا محدوده ۱۷۳۷ تا ۱۷۴۱ دلار عقب می برد.

وی خاطرنشان کرد همه به حد کافی متقاعد نشده اند که طلا خرید کنند و سرمایه گذاران کلان هم به نظر نمی رسد مجاب شده باشند طلای بیشتری برای پوشش ریسک تورم خریداری کنند. افزایش نرخهای بهره هم بخشی از واقعیت زندگی هستند.

بر اساس گزارش رویترز، اندرو بیلی، رییس بانک مرکزی انگلیس روز یکشنبه سیگنال جدیدی درباره افزایش نرخهای بهره در پی بالا رفتن ریسکهای تورم به بازار مخابره کرد. فعالان بازار همچنین به آماری که نشان داد تولید کارخانه ای آمریکا در سپتامبر کاهش پیدا کرده است، واکنش نشان دادند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۱.۱ درصد صعود کرد و به ۲۳ دلار و ۴۲ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، ۱۰۴۴ دلار و ۱۱ سنت بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، به ۲۰۲۸ دلار و ۳۹ سنت رسید.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴:۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد