صعود طلا به یک قدمی مرز ۱۸۰۰ دلار

صعود طلا به یک قدمی مرز ۱۸۰۰ دلار
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار آمریکا، نزدیک به سطح کلیدی ۱۸۰۰ دلار ایستاد.

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار آمریکا، نزدیک به سطح کلیدی ۱۸۰۰ دلار ایستاد.
بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۹۸ دلار و ۵۱ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۹۹ دلار و ۱۰ سنت رسید.
طلا روز جمعه به بالاترین حد از اوایل سپتامبر به این طرف صعود کرده بود اما پس از این که جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد بانک مرکزی تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه را آغاز خواهد کرد، بخشی از این رشد را از دست داد.
طلا اغلب پناهگاه امن دارایی در برابر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی است اما افزایش نرخهای بهره هزینه نگهداری این فلز ارزشمند را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن ضربه می‌زند.
به گفته کایل رودا، تحلیلگر شرکت IG Markets، اگر مقاومت در سطح ۱۸۰۰ دلار شکسته شود، مقاومت بعدی در سطح ۱۸۳۰ دلار مشاهده می‌شود.
فعالان بازار اکنون منتظر نشستهای سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی اروپا در روز پنج شنبه هستند. انتظار نمی‌رود هیچ کدام از این دو بانک مرکزی سیاست پولی خود را تغییر دهد با این حال شاخصهای بازار تورم بالاتر از ارزیابی بانک مرکزی اروپا را نشان می‌دهند.
بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که از صعود طلا حمایت کرد، افت حدود ۰.۱ درصدی دلار بود که طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزان‌تر کرد.
به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، اونس طلا ممکن است مقاومت در سطح ۱۸۱۴ دلار را دوباره تست کند و شکسته شدن این سطح به صعود طلا تا سطح ۱۸۲۶ دلار منتهی خواهد شد.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۴۸ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، ۱۴۰۵ دلار و سه سنت بود. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۲۰۳۴ دلار و ۶۱ سنت معامله شد.
 

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰:۱۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد