قیمت طلا اندکی بالا رفت

قیمت طلا اندکی بالا رفت
قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی افزایش پیدا کرد اما تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار، در رکورد پایین اخیرش ایستاد.

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی افزایش پیدا کرد اما تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار، در رکورد پایین اخیرش ایستاد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۵۴ دلار و هفت سنت رسید اما این فلز همچنان ۰.۳ درصد کمتر از سطح قیمت روز گذشته است.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۵۶ دلار رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۷ درصد کاهش، در ۱۸۵۴ دلار و ۱۰ سنت بسته شده بود.

هارشال باروت، مشاور تحقیقات ارشد منطقه جنوب آسیا در شرکت متالز فوکوس در این باره گفت: فضای کلان همچنان از قیمت طلا پشتیبانی می کند زیرا تورم همچنان بالا مانده است اما تداوم قوت دلار، روند صعودی طلا را محدود کرده است.

دلار نزدیک به بالاترین حد ۱۶ ماه اخیر ایستاد و از آماری که نشان داد خرده فروشی آمریکا در اکتبر افزایش داشته است، حمایت پیدا کرد. دلار قویتر خرید طلا به ارزهای دیگر را گرانتر می کند. این گزارش نشان داد تورم بالا، هنوز به قدرت خرید لطمه نزده است هر چند که نگرانیها نسبت به هزینه های رو به رشد باعث افت اعتماد مصرفی به پایین ترین رکورد ۱۰ ساله در اوایل نوامبر شد.

بر اساس گزارش رویترز، باروت خاطرنشان کرد هر چه آمار اقتصادی مثبت تری منتشر شود، احتمال افزایش سریعتر نرخهای بهره قوت می گیرد. وی افزود: موضع بانک مرکزی اروپا که همچنان موافق نرخهای بهره اندک است هم از ارزش دلار پشتیبانی کرده و به موانع صعود طلا افزوده است.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد اونس طلا ممکن است حمایت در سطح ۱۸۴۹ دلار را مجددا تست کند و اگر پایین این سطح شکسته شود، طلا ممکن است تا سطح ۱۸۳۱ دلار عقب نشینی کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۹۴ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۰۶۴ دلار و ۳۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، در ۲۱۶۱ دلار و ۷۵ سنت ایستاد.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۸:۵۶:۳۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد