افزایش 5 دلاری قیمت طلا در معاملات امروز‌/ رشد بیشتر‌ طلا شاید وقتی دیگر

افزایش 5 دلاری قیمت طلا در معاملات امروز‌/ رشد بیشتر‌ طلا شاید وقتی دیگر
با بهبود ریسک پذیری و تقویت ارزش دلار که نگرانی در مورد تاثیرات اقتصادی اُمیکرون را خنثی کرد، قیمت طلا در معاملات امروز 4.85 دلار افزایش یافت.

 به نقل از رویترز، با بهبود ریسک پذیری و تقویت ارزش دلار که نگرانی در مورد تاثیرات اقتصادی اُمیکرون را خنثی کرد، قیمت طلا در معاملات امروز 4.85 دلار افزایش یافت.

هر اونس طلا با 4 دلار 58 سنت افزایش 1783.25 دلار فروخته شد. قیمت طلای آمریکا نیز اندکی تغییر کرد و به 1779.20 دلار در هر اونس رسید.

میشائیل هوسون، تحلیلگر ارشد بازار در بازارهای سی ام سی در انگلیس گفت: «با توجه به حالت مثبتی که بر بازار حاکم است، قیمت طلا احتمالا چندان بالا نرود، مگر اینکه در اشتها برای ریسک کردن یک تغییر چشمگیری رخ دهد و بدتر شود با این حال، انتظار نداشته باشید که قیمت طلا در آینده نزدیک در بالای 1820 دلار دیده شود.»

وی افزود اگر نگرانی در مورد اُمیکرون افزایش یابد، قیمت طلا بالا می رود.

ارزش بازارهای سهام جهان و قیمت نفت با کاهش نگرانی ها در مورد شدن اُمیکرون افزایش یافت؛ به طوری که ارزش سهام بازارهای اروپایی به بالاترین رقم در بیش از یک هفته گذشته رسید.

شاخص دلار افزایش یافت و در نزدیکی بالاترین رقم یک هفته گذشته که در هفته پیش رقم خورد، ماند؛ این امر هزینه های نگهداری طلا برای مالکان ارزهای دیگر را افزایش داد.

گزارش روز جمعه شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده می تواند در ارزیابی حرکت بعدی فدرال رزرو ایالات متحده بسیار مهم باشد.

سیاست گذاران فدرال رزرو احتمالا در نشست سیاست‌گذاری خود در هفته آینده، کاهش اقدامات محرکی را تسریع خواهند کرد، زیرا آمارها نشان داد بیکاری در ماه گذشته کاهش یافته است.

طلا اغلب به عنوان منبع امن سرمایه گذاری در شرایط افزایش تورم دیده می شود اما کاهش محرک‌های اقتصادی و افزایش نرخ بهره سبب شده تا ارزش اوراق قرضه خزانه داری آمریکا بالا رود‌ و از جذابیت طلا کاسته شود.

هر اونس پلاتین با 1.3 درصد افزایش 949.41 دلار فروخته شد و هر اونس نقره با 0.2 درصد افزایش به 22.39 دلار رسید. پالادیوم نیز با 0.2 درصد افزایش 1857.77 دلار معامله شد.

روز گذشته، به علت تقویت ارزش دلار و افزایش انتظارات برای تسریع فروش دارایی‌ها از سوی بانک مرکزی آمریکا در بحبوحه بروز نشانه‌هایی از محدود شدن اشتغال‌زایی در بازار کار آمریکا، قیمت طلا کاهش یافته بود.

‌در روز جمعه، آخرین روز معاملات بازارهای جهانی، پس از اینکه آمارها نشان داد رشد بیکاری آمریکا در ماه نوامبر به میزان قابل توجهی کند شده است، ارزش طلا یک درصد افزایش یافت.

اما این آمار نتوانست انتظار برای اینکه فدرال رزرو انقباضی کردن سیاست های خود را با سرعت بیشتری انجام دهد، تغییر دهد زیرا سیاست مداران احتمالا به نشانه های محدود شدن بازار کار با کاهش نرخ بیکاری واکنش می دهند.

هفته گذشته، سومین هفته متوالی کاهش قیمت طلا بوده است و اظهارات رئیس کل بانک مرکزی فدرال آمریکا درباره احتمال توقف اجرای سیاست‌ های حمایت اقتصادی از جمله دلایل شرایط کنونی قیمت طلا عنوان شده است.

قیمت نفت نیز یک شبه به علت اظهارات دکتر فائوچی در مورد اینکه احتمالا سویه اُمیکرون چندان شدید نیست، 5 درصد رشد کرد و از 74 دلار در هر بشکه گذشت.

منبع خبر: فارس
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۵:۸:۳۵ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد