پیش بینی بازار خودرو، مسکن و دلار در روز مذاکرات

 پیش بینی بازار خودرو، مسکن و دلار در روز مذاکرات
بیشتر معامله گران منتظرند ببینند چه اخباری از دور جدید مذاکرات وین که امروز از سرگرفته می شود، منتشر خواهد شد.

 بازارها در روز دوشنبه منتظر نتایج اولیه از دور جدید از مذاکرات وین هستند و به نظر می رسد همه بازارها نسبت به این دور جدید خوش بین باشند.
بازار ارز | دلار قفل در یک محدوده

قیمت دلار در محدوده نوسانی دو کانال قیمتی در حرکت است؛ بدین ترتیب فعلاً پیشروی به کانال بالا ممکن به نظر نمی رسد و البته در کانال پایین هم مقاومت خریداران مانع از نزول بیشتر است. اگرچه درهم به بالای مرز حساس هم رسید اما خوش بینی ها به دور جدید مذاکرات وین باعث شده، معامله گران موقعیت های خرید را غیرفعال نگه دارند. قیمت سکه هم در همان کانال 13 میلیون تومان دنبال می شود و نسبت به روزهای قبل تغییری ندارد.
بازار سهام | بورس به ریل صعود بر می گردد؟

در بازار سهام شاخص بورس از صعود بازمانده و امیدوار است در روز دوشنبه دوباره با دریافت سیگنال های مثبت از کامودیتی ها و وین، دوباره شاخص به ریل صعود بازگردد. با این وصف شاخصه های عملکردی بازار سهام به نفع فروشندگان است و بازار در سمت تقاضا (حقیقی ها) با تردید روبه رو ست که همین چالش اصلی برای بازار ایجاد کرده است.
بازار خودرو | خودرو در انتظار

در بازار خودرو، معامله گران به استقبال دور جدید مذاکرات برجامی وین رفتند. در روز یکشنبه معامله گران شاهد افت قیمت و ثبات قیمت خودروسازان بودند. در این روز سایپا دو نوع از محصولات خود را با افت و محصول دیگرش را با ثبات قیمت دنبال کردند. ایران خوردو که با روز قرعه کشی فروش فوق العاده (تحویل سه ماهه) روبه رو بود، در بازار شاهد افت دو محصول و رشد یک محصولش بود. گروه صنعتی ایران‌خودرو، طرح فروش هفت محصول خود را با موعد تحویل یک ساله از سه شنبه این هفته به مدت سه روز به اجرا می‌گذارد.
بازار مسکن | نشانه های حضور دلالان

در بازار مسکن نشانه های حضور جدی دلالان در بازار مسکن دیده می شود و حجم معاملات نشان می دهد که بازار با تکانه هایی مواجه است اما روند قیمت ها همچنان در نوسان است.در تازه ترین رویدادها هم، با وجود وعده معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی، هنوز امکان ثبت نام متقاضیان در 400 شهر به همراه ثبت نام مسکن خود‌مالکی در نهضت ملی مسکن مهیا نشده است. پیش تر عنوان شده بود، پیگیری ها از وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که در اولین مرحله از فراخوان طرح نهضت ملی مسکن، شرایط نسبت به مراحل ثبت نام طرح اقدام ملی، تسهیل شده است.
بازار ارز دیجیتال | بیت کوین هم در حالت انتظار

بیت کوین که اخیرا از کانال 40 هزار دلاری وارد کانال 50 هزار دلار شده بود، دوباره وارد همین کانال شد اما افت قیمت آن به حدی نبود که معامله گران را با ترس مواجه کند. گرچه که «شاخص ترس و طمع» آن روی عدد 39 قرار دارد و این نشان دهنده برتری ترس نسبت به طمع است، اما روند معاملات دیروز نشان می دهد بازار فعلا در انتظار مشخص شدن تکلیف قیمت بیت کوین با مرز روانی 50 هزار دلار است.

منبع خبر: اقتصاد نیوز
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۸:۱۴:۱۴ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد