پیش‌بینی جدید اقتصاددانان از قیمت طلا/ جهش طلا در راه است؟

پیش‌بینی جدید اقتصاددانان از قیمت طلا/ جهش طلا در راه است؟
سایت کیتکونیوز دو پیش بینی فعالان اقتصادی درباره قیمت طلا را برای سال ۲۰۲۲ منتشر کرد.

سایت کیتکونیوز دو پیش بینی قیمت طلا را برای سال ۲۰۲۲ منتشر کرد. هرچند طلا در سال ۲۰۲۱ با کاهش تقریباً ۴ درصدی به کار خود پایان داد، اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران خرد نسبت به قیمت طلا در سال جدید بسیار خوشبین هستند.

قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی سال ۲۰۲۱ به بالای ۱۸۰۰ دلار در هر اونس رسید. با این حال، بازار سال را با ۱۸۹۸ دلار در هر اونس آغاز کرده بود. با این آمار و ارقام باید گفت ۲۰۲۱ سال نسبتا ناامیدکننده‌ای برای طلا بوده است. ۲۰۲۱ سال پرنوسانی نیز برای این فلز محبوب بود. در این سال طلا شاهد سقوط  به زیر ۱۷۰۰ دلار در هر اونس-اگوست- بود.  

امسال، نزدیک به ۳هزار نفر در نظرسنجی آنلاین سالانه کیتکو شرکت کردند. از این تعداد ۱۶۰۵ نفر، ۵۴ درصد که قیمت طلا در ۲۰۲۲ را بالای ۲هزار دلار پیش‌بینی کرده‌اند. در همین حال، ۵۹۲نفر یا ۲۰ درصد بر این باورند که طلا بین هزار و ۹۰۰دلار تا ۲هزار دلار معامله خواهد شد.

در بررسی چشم انداز قیمت سال گذشته، ۸۴ درصد از سرمایه گذاران خرد انتظار داشتند که قیمت طلا به بالای ۲هزار دلار افزایش یابد.

در بخش دیگری از نظرسنجی سال ۲۰۲۲ تنها ۳۵۲ سرمایه‌گذار خرد یعنی معادل ۱۲ درصد شرکت‌کنندگان، قیمت طلا را در محدوده فعلی بین ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ دلار در هر اونس پیش بینی می‌کنند.

در همین حال، ۱۵۸ یا ۵ درصد از شرکت کنندگان قیمت طلا را بین ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار در هر اونس ارزیابی کرده‌اند.

حدود ۴ درصد هم بدبینانه، قیمت طلا را بین ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار در هر اونس و همین تعداد نیز کاهش قیمت طلا به زیر ۱۶۰۰ دلار در هر اونس پیش بینی می کنند.

منبع خبر: اقتصاد نیوز
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۹:۳۲:۱۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد