آیا بازار رمزارزها به ثبات خواهد رسید؟

 آیا بازار رمزارزها به ثبات خواهد رسید؟
در حال حاضر، بازار رمزارزها در حال بهبود از رکود طولانی‌مدت و مهم‌ترین مشکلاتی که با آن مواجه است مثل تورم آمریکا، مشکلات بهداشت جهانی و مسائل سیاسی مانند مسئله اوکراین و روسیه است و هر یک از این عوامل به‌طور مستقیم با رشد بازار ارتباط دارند و می‌توانند تاثیرگذار باشند

در حال حاضر، بازار رمزارزها در حال بهبود از رکود طولانی‌مدت و مهم‌ترین مشکلاتی که با آن مواجه است مثل تورم آمریکا، مشکلات بهداشت جهانی و مسائل سیاسی مانند مسئله اوکراین و روسیه است و هر یک از این عوامل به‌طور مستقیم با رشد بازار ارتباط دارند و می‌توانند تاثیرگذار باشند و در صورت افزایش تنش بین روسیه و اوکراین احتمال دارد که استخراج بیت‌کوین در این کشورها تحت تاثیر قرار گیرد.

به نقل از کریپتونیوز، افزایش شیوع سویه اُمیکرون منجر به کاهش سرمایه‌گذاری در بازار می‌شود و نمونه آن در بازار ماه دسامبر مشاهده شده است و در صورت افزایش موارد ابتلا به کووید تاثیرات جدیدی برای بازار خواهد گذاشت.

تورم بر رشد بازار تاثیر می‌گذارد زیرا با توجه به این‌که سرمایه‌گذاران آمریکایی سهم زیادی در سرمایه‌گذاری رمزارز به‌ویژه بیت‌کوین دارند، در صورت واگذاری سرمایه‌ها پیامدهایی برای آنان خواهد داشت.

رمزارزهایی مانند بیت‌کوین با سرعت ثابت به روند صعودی بازگشته‌اند زیرا رشد قابل‌توجهی نشان می‌دهند البته برای ایجاد اطمینان کاربران به رشد مستمر نیاز دارد البته این وضعیت، پیش از این به دلیل کاهش سریع قیمت‌ها در بازار اتفاق افتاده بود و هیچ قطعیتی در مورد تغییرات در بازار نیست اما تاثیر نامطلوبی بر بازار در صورت تکرار خواهد داشت زیرا که ثبات بازار عمدتا به بیت‌کوین وابسته است و اگر ثبات پیدا کند، بازار نتیجه خواهد داد.

اتریوم از دسامبر متحمل آسیب‌های زیادی شده است و با گام‌های محتاطانه جلو می‌رود.

کاردانو نیز  برای بهبودی و پیشرفت تلاش کرده است و توانسته زیان‌های خود را با موفقیت کاهش دهد اما هنوز نتوانسته پیشرفت مثبتی داشته باشد.

بازار با گذشت زمان در حال رشد است همچنین خبرهای خوبی از بیت‌کوین منتشر می‌شود که به حرکت خود در جهت مثبت ادامه می‌دهد اما هیچ اطمینانی نیست که این روند، با ثبات ادامه یابد البته وضعیت فعلی برای سرمایه‌گذاران خوب است.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶:۳۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد