حرکت دوباره بیت‌کوین به سمت ۴۰ هزار دلار

حرکت دوباره بیت‌کوین به سمت ۴۰ هزار دلار
یک کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال گفت: آمار و ارقام بازار رمزارزها حاکی از آن است که قیمت ۳۴ هزار دلار، کف قیمتی بیت‌کوین است. عملکرد اخیر بیت‌کوین باعث شده تا تریدرها به وضعیت بازار خوش‌بین باشند و شروع به باز کردن پوزیشن‌های لانگ کنند.

یک کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال گفت: آمار و ارقام بازار رمزارزها حاکی از آن است که قیمت ۳۴ هزار دلار، کف قیمتی بیت‌کوین است. عملکرد اخیر بیت‌کوین باعث شده تا تریدرها به وضعیت بازار خوش‌بین باشند و شروع به باز کردن پوزیشن‌های لانگ کنند.

احسان عاشوری، اظهار کرد: پس از اینکه بیت‌کوین در تاریخ ۴ بهمن تا قیمت ۳۳ هزار دلار سقوط کرد، هفته آرامی را پشت گذاشته است. اگرچه این سقوط ۹ درصدی تنها هشت ساعت بعد ریکاوری شد و دوباره قیمت بیت‌کوین به بالای ۳۶ هزار دلار صعود کرد، دو روز بعد، یعنی ۶ بهمن بیت‌کوین به حرکت صعودی خودش ادامه داد و تا ۳۸٫۹۶۰ دلار بالا رفت. اما نتوانست این در این سطح خودش را تثبیت کند و پس از ۸ ساعت، با ۸.۸ درصد اصلاح قیمت مواجه شد. پس از آن بود که بیت‌کوین تقریبا روند آرام و آهسته‌ای را طی کرد.

وی با بیان اینکه حالا و در تاریخ ۱۲ بهمن قیمت بیت‌کوین به تقریبا ۳۸٫۵۰۰ دلار رسیده و طی ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۴ درصد رشد داشته است، افزود: در این بین نکته‌ قابل‌توجه، حجم لیکوئید شدن (نقد شدن) معاملات آتی بود. با اینکه در یک هفته گذشته با نوسان قیمتی زیادی مواجه بودیم، اما میزان لیکوئید شدن قراردادهای آتی نسبتا کم بود. چیزی حدود ۵۷۰ میلیون دلار از قراردادهای آتی لانگ (خرید) و ۶۹۰ میلیون دلار از قراردادهای آتی شورت (فروش) لیکویید شدند. داده‌ها نشان می‌دهد ۴۱ درصد از حجم کل ۱.۲۵ میلیارد دلار لیکوییدشده، متعلق به بیت‌کوین است.

این کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال با بیان اینکه این تغییرات، ارزش کل بازار رمزارزها را با افزایش ۱.۶ درصد مواجه کرده است، گفت: سقوط قیمت در تاریخ ۴ بهمن، یک کف قیمتی جدید را ایجاد کرده و در حال حاضر، ارزش بازار در سطح ۱.۷۵ تریلیون دلار حمایت شده است. این درحالی‌ است که قیمت‌ها در سال ۲۰۲۲ با ۲۲ درصد کاهش قیمت مواجه شده‌اند، اما ارزش کلی بازار از تاریخ ۴ بهمن به بعد توانسته ۱۲.۵ درصد ریکاوری داشته باشد.

عاشوری خاطرنشان کرد: در این میان به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران نظاره‌گر اقدامات دولت آمریکا در قبال رمزارزها هستند. در همین هفته، تد باد، عضو کنگره ایالات متحده اصلاحیه‌ای را برای حذف مفاد لایحه‌ای ارائه کرد که به خزانه‌داری آمریکا اجازه می‌دهد به طور یک‌جانبه برخی معاملات مالی را بدون مشارکت عمومی ممنوع کند. اگر این اصلاحیه تصویب شود، «قانون رقابت آمریکا ۲۰۲۲» می‌تواند ضربه مهلکی به بازار رمزارزها وارد کند. همچنین اخباری مبنی بر اینکه کاخ سفید ظاهرا در حال آماده‌سازی یک فرمان اجرایی سفت و سخت در مورد رمزارزهاست، تاثیری منفی بر سرمایه‌گذاران گذاشته است. به نظر می‌رسد دولت آمریکا از سازمان‌های دولتی خواسته است در مورد تهدید رمزارزها برای امنیت ملی، تجزیه و تحلیل ریسک انجام دهند.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱:۱۵ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد