باز كردن گره گردنبند طلا و روش‌های جلوگیری از گره خوردن گردنبند!!

باز كردن گره گردنبند طلا و روش‌های جلوگیری از گره خوردن گردنبند!!
در این مقاله درباره باز كردن گره گردنبند طلا و روش‌های جلوگیری از گره خوردن آن مطالب مفیدی ارائه خواهد شد. بهتر است بعد از خواندن این مقاله به سراغ گردنبندهای خود بروید و گره نخوردن آن‌ها را بررسی کنید و اگر این اتفاق افتاده است به کمک روش‌هایی که در ادامه ذکر می‌شود گره را باز کنید.

باز كردن گره گردنبند طلا چگونه است؟ تصور کنید در حال آماده شدن برای رفتن به مهمانی یا جشن عروسی هستید و از مدت‌ها قبل سرویس طلا یا زیورآلاتی که برای آن روز در نظر دارید را هم انتخاب کرده‌اید، اما وقتی سر وقت زیورآلات خود می‌روید تا طلا و جواهر خود را بیاندازید و استایل خود را کامل کنید، متوجه می‌شوید که زنجیر گردنبندتان گره خورده و باید درگیر باز کردن آن شوید. حتی فکر کردن به این موضوع هم استرس‌آور است! این اتفاق به خصوص اگر عجله داشته باشید، بسیار کلافه‌کننده خواهد بود و اگر نتوانید گره گردنبند را باز کنید، نبود آن در بین زیورآلات تاثیر منفی روی ظاهر شما خواهد داشت.

عکس گره گردنبند طلا - زر

علاوه بر این ممکن است گردنبندی داشته باشید که به علت گره خوردن زنجیر آن، بلااستفاده شده باشد. با این حال این اتفاق می‌تواند همیشگی نباشد و به کمک راه‌حل‌هایی بتوان زنجیر گردنبند را باز کرد یا از گره خوردن آن جلوگیری نمود. در این مقاله درباره باز كردن گره گردنبند طلا و روش‌های جلوگیری از گره خوردن آن مطالب مفیدی ارائه خواهد شد. بهتر است بعد از خواندن این مقاله به سراغ گردنبندهای خود بروید و گره نخوردن آن‌ها را بررسی کنید و اگر این اتفاق افتاده است به کمک روش‌هایی که در ادامه ذکر می‌شود گره را باز کنید.

پیچ خوردن گردنبند چگونه است؟

پیچ خوردن گردنبند طلا - زر

یکی که از مسائلی که بیشتر خانم‌ها در ارتباط با زیورآلات خود با آن درگیر شده‌اند، پیچ خوردن زنجیر گردنبند است. گاهی شدت این درهم‌تنیدگی به حدی است که افراد به کلی از باز کردن آن ناامید می‌شوند و قید استفاده از گردنبند را می‌زنند. این موضوع برای گردنبندهای ظریف و زنجیرهای چند ردیفه بیشتر اتفاق میفتد و افراد را درگیر باز کردن گره می‌کند.

اما باید گفت باز كردن گره گردنبند طلا با این‌که کار دشواری به نظر می‌رسد ناممکن نیست و با به خرج دادن صبر و دقت و البته با کمک ابزارهایی می‌توان گره‌های گردنبند را باز کرد و به شکل اول خود بازگرداند. درواقع پیچ خوردن گردنبند طلا زنانه ‌اتفاقی است که به وفور رخ می‌‌دهد و با امتحان کردن راه‌های باز کردن گره گردنبند می‌توان روش مناسب این کار را را پیدا کرد و پس از آن نگران باز کردن گره‌های گردنبند نبود.

گره خوردن زنجیر طلا چه زمانی اتفاق می افتد؟

گره خوردن زنجیر طلا - زر

زنجیر طلا هرچه ظریف‌تر و با طول بیشتری باشد، احتمال گره خوردن آن بیشتر است و باز کردن گره‌های آن نیز دشوارتر است. بنابراین بهتر است در وهله اول از این نوع زنجیرها جداگانه و در شرایط مناسب نگه‌داری کرد و در صورت ایجاد گره نیز باگذاشتن زمان کافی و استفاده از وسایلی که باز كردن گره گردنبند طلا را تسهیل می‌کند، اقدام به گشودن تک‌تک گره‌های زنجیر طلا کرد. این موضوع به خصوص برای گردنبند پلاک اسم طلا رخ می‌دهد چرا که معمولا زنجیر این نوع گردنبند ظریف انتخاب می‌شود.

راه حل گره خوردن گردنبند: روش های باز کردن گره زنجیر طلا

روش های باز کردن گره زنجیر طلا - زر

برای باز کردن گره گردنبند طلا راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد که معمولا در هریک استفاده از ابزار یا ماده‌ای مطرح است. قبل از پرداختن به این موارد لازم است به این نکته اشاره شود که کمک گرفتن از ابزارها باید به گونه‌ای باشد که به زنجیر آسیبی وارد نشود. هم‌چنین لازم است باز کردن گره در نور و مکان مناسب انجام شود و زمان و حوصله کافی برای این کار در نظر گرفته شود.

اولین ابزاری که برای باز کردن گره گردنبند لازم است، سوزن است. ضخامت نوک سوزن باید به‌گونه‌ای باشد که به اندازه کافی وارد حلقه‌های کوچک زنجیر شود. اما استفاده از سوزن به تنهایی کافی نیست و برای باز کردن گره گردنبند طلا لازم است از مواردی مانند روان‌کننده یا روغن و یا پودرهایی مانند پودر بچه استفاده شود. دلیل استفاده از این مواد این است که گره در اثر آغشته شدن به آن‌ها کمی آزادتر می‌شود و باز کردن گره راحت‌تر خواهد شد. در صورت امکان از ذره‌بین نیز برای مشاهده بهتر گره‌ها می‌توان کمک گرفت.

برای استفاده از روغن یا روان‌کننده لازم است گردنبند را روی سطحی با زمینه روشن قرار دهید و سپس مقدار کافی روغن به اندازه‌ای که کل زنجیر را دربربگیرد روی آن بریزید. سپس به کمک دو سوزن که در ابتدای این بخش به آن اشاره شد یکی از گره‌ها را انتخاب و شروع به باز کردن گره کنید. این کار را در چند مرحله و تا جایی انجام دهید که بتوانید سوزن را کنار بگذارید و با دست گره گردنبند را باز کنید.

درخصوص استفاده از پودربچه نیز لازم است گردنبند روی سطح مناسبی قرار داده شود و به اندازه کافی پودربچه روی آن ریخته شود. پس از آن با استفاده از سوزن همان‌طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد، لازم است گره‌های گردنبند به آرامی باز شود. به این ترتیب گره‌های گردنبند شل شده و قابل باز کردن با دست خواهد بود. . لازم به ذکر است پس از استفاده از روغن و پودربچه باید زنجیر را به آرامی به وسیله آب و یک شوینده ملایم شستشو داده شود تا زنجیر تمیز شده و جلای خود را دوباره به دست آورد.

نقش سوزن در باز کردن گره گردنبند طلا این است که گره‌های داخلی که با دست قابل لمس و باز شدن نیستند را به کمک حرکات دورانی با سوزن آزاد کنیم و فرآیند انجام کار راحت‌تر شود. این سوزن می‌تواند سوزن خیاطی و یا سنجاق قفلی باشد. بهتر است سوزن‌ها را در مرکز گره قرار دهید و باز کردن را از این قسمت آغاز کنید و با حرکات دایره‌‌ای و رفت و برگشتی سعی کنید گره را تا جای ممکن آزاد کنید.

چگونه گره گردنبند را باز کنیم؟

در پاسخ به این چگونه گره ی گردنبند طلا را باز کنیم به مواردی در قسمت قبل اشاره شد. اما این روش‌ها تنها راه‌حل باز کردن گره گردنبند نیستند و استفاده از موچین یا انبرهای کوچک نیز می‌تواند برای باز کردن گره گردنبند طلا مفید واقع شوند. البته لازم است در استفاده از این وسایل به این موضوع دقت شود که به زنجیر طلا آسیب نرسد و اشتباهی قسمتی از آن قطع و یا دچار خش نشود. استفاده از ابزارهایی مانند پیچ‌گوشتی نیز برای باز کردن گره گردنبند مناسب هستند و لازم است با حرکات رفت و برگشتی گره هر قسمت آزاد شود تا جایی که بتوان با دست گره‌ها را گشود.

روش دیگر این است که گردنبند طلا را در محلول آب و صابون و یا آب و نرم‌کننده مو قرار دهید. دقت داشته باشید در صورت امکان، آویز گردنبند به خصوص اگر از جنس سنگ‌های آسیب‌پذیر است را قبل از شروع کار از زنجیر خارج کنید. بهتر است  در این روش از آب گرم استفاده کنید و اجازه دهید زنجیر کمی داخل محلول آب و صابون خیس بخورد. پس از آن با دست خود سعی کنید گره‌های زنجیر را که اکنون کمی شل شده است را به آرامی باز کنید. هنگامی که گره‌ها به اندازه کافی باز شدند، می‌توانید زنجیر را از آب خارج کنید و ادامه باز کردن گره گردنبند طلا را انجام دهید.

چطوری گره گردنبند را باز کنیم؟

در قسمت‌های قبل روش‌هایی برای پاسخ به این سوال که چه جوری گره زنجیر گردنبند را باز کنیم ارائه شد که می‌توان گفت رایج‌ترین روش‌ها برای باز کردن گره گردنبند طلا هستند و به کمک وسایل موجود در خانه می‌توان این کار را انجام داد. اما نکته مهم همان‌طور که در ابتدای مقاله هم به آن اشاره شد، داشتن صبر و حوصله است و نباید باز کردن گره گردنبند به صورت عجولانه انجام شود چون نه تنها کمکی به این کار نمی‌کند بلکه ممکن است گره‌ها را بیشتر و پیچیده‌تر هم کند. بنابراین می‌توانید باز کردن گره را در فواصل زمانی مختلف انجام دهید تا مایوس و کلافه نشوید و بتوانید کار را به نتیجه برسانید.

سخن پایانی درباره باز کردن گره گردنبند طلا

در این مقاله درباره روش‌های باز کردن گره گردنبند طلا مواردی مطرح شد که به کمک آن‌ها می‌توان بیشتر گره‌های زنجیر طلا را باز نمودو  مهم‌ترین نکته در این‌باره داشتن صبر و حوصله کافی است. هم‌چنین برای جلوگیری از گره خوردن گردنبند نیز مطالبی عنوان شد. با دقت به این موارد می‌توان تا حد زیادی به حفظ و نگه‌داری زیورآلات زنجیردار کمک کرد. با وجود دردسرهای نگه‌داری از زنجیر طلا، چنانچه مایل به خرید آن هستید می‌توانید از مدل‌های موجود در گالری آنلاین طلا و جواهر زر دیدن کنید و آویز و زنجیر طلا مطابق با بودجه و سلیقه خود را تهیه نمایید.

منبع خبر: اختصاصی سایت زر
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳:۴۵ بعد از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد