اولتيماتوم به طلافروشان

اولتيماتوم به طلافروشان
رييس اتحاديه طلا و جواهر تهران به اعضای اتحاديه طلافروشان تا پايان آبان ماه جاری فرصت داد که به منظور اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده در سايت سازمان امور مالياتي ثبت‌نام كنند.
رييس اتحاديه طلا و جواهر تهران به اعضای  اتحاديه طلافروشان تا پايان آبان ماه جاری فرصت داد که به منظور اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده در سايت سازمان امور مالياتي ثبت‌نام كنند.
احمد وفادار در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی «توانا»، با بيان اينكه طلافروشان تا پايان آبان ماه جاري مهلت دارند در سايت سازمان امور مالياتي براي قانون ماليات بر ارزش افزوده ثبت‌نام كنند، اظهار داشت: همه اعضاي اتحاديه تا پايان ماه جاري موظفند در سايت سازمان امور مالياتي ثبت‌نام كنند.
وي افزود: مشمولان بند «الف» و «ب» در قانون ماليات بر ارزش افزوده كه شامل بنكدارها و خرده‌فروش‌ها مي‌شود از ابتداي مهر موظف به اعمال سه درصد ماليات بودند، اما از هم‌اكنون هم مي‌توانند اين قانون را اعمال كنند و سه درصد را در فاكتورهاي فعلي خودشان اعمال كنند تا از ابتداي سال آينده با كمك سازمان امور مالياتي فاكتورهاي جديد به اصناف ارائه شود. وفادار در واكنش به اين نكته كه هم‌اكنون اجراي قانون ماليات بر ارزش‌ افزوده در طلافروشي‌ها مشاهده نمي‌شود، اظهار داشت: با توجه به برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي اعضاي صنف از هفته آينده، قطعا تا چند روز آينده طلافروشان سه‌درصد ماليات را از خريدار دريافت خواهند كرد.
به گفته‌ وي يكي از علل مشكلات پيش‌آمده در روند اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده، ضعف اطلاع‌رساني توسط نهادهاي مربوطه است. رييس اتحاديه فروشندگان طلا و جواهر تهران، با تاكيد بر اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده در چند روز آينده توسط طلافروشان، تصريح كرد: اميدواريم شما خبر اجراي اين قانون را به اطلاع عموم برسانيد، اما در خصوص اين قانون و نحوه‌ اجراي آن براي مردم اطلاع‌رساني شود تا براي طلافروشان مشكلي ايجاد نشود. وي در خصوص نتيجه جلسه اعضاي اين اتحاديه با نمايندگان مجلس، گفت: چند پيشنهاد در رابطه با توليد، توزيع و صادرات طلا براي بهبود شرايط فعاليت صنعت طلا به نمايندگان ارائه شد. یادآور می‌شود که طلافروشان ماه گذشته در اعتراض به شیوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده مغازه‌های خود را تعطیل کردند، آنها معتقد بودند كه كالايي كه عرضه مي‌كنند، كالا نيست و سرمايه است، بنابراین نباید مشمول مالیات بر ارزش افزوده شود. رییس سازمان امور مالیاتی از جمله مدیران دولتی بود که در پی اعتراض طلافروشان اعلام کرد: «من به عنوان رييس سازمان امور مالياتي مكلف به اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده هستم و هيچ‌توجيهي براي عقب‌نشيني از قانون وجود ندارد.» 
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۲ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۶:۲۵:۱ قبل از ظهر
نظرات (1)

saba  ۱۰ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۶:۲۸:۳۳ قبل از ظهر

خیلی عالیه

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد