توليد نفت اوپك در ماه اكتبر افزايش يافت

توليد نفت اوپك در ماه اكتبر افزايش يافت
تازه‌ترين گزارش نشريه پلاتز نشان مي دهد توليد نفت ايران در ماه مهر با افزايش 10 هزار بشكه اي به 3.69 ميليون بشكه در روز رسيد.

به گزارش گروه اقتصاد بين الملل فارس پلاتز اعلام كرد ميزان توليد نفت اوپك طي ماه اكتبر با 140 هزار بشكه افزايش به بيش از 29.17 ميليون بشكه در روز رسيده است . افزايش توليد نفت نيجريه و آنگولا مهمترين علل افزايش توليد اوپك در ماه اكتبر به شمار مي رود .
بر اساس اين گزارش توليد نفت اوپك به غير از عراق نيز در اين مدت با 150 هزار بشكه افزايش به بيش از 26.78 ميليون بشكه در روز رسيده است . توليد نفت ايران، امارات و قطر مجموعا در اين مدت 60 هزار بشكه در روز افزايش داشته ولي اين افزايش توليد با كاهش 70 هزار بشكه اي توليد عربستان، عراق و ونزوئلا جبران شده است .
توليد نفت اوپك نسبت به سقف تعيين شده 24.845 ميليون بشكه اي در نشست دسامبر 2008 بيش از 1.935 ميليون بشكه بيشتر است . به عبارت ديگر ميزان پايبندي اعضاي اوپك به سهميه هاي توليد در ماه اكتبر به كمتر از 54 درصد رسيده است .
قيمت جهاني نفت طي يك ماه اخير بين 70 تا 80 دلار در هر بشكه در نوسان بوده است .
توليد نفت ايران نيز طي ماه اكتبر به 3.69 ميليون بشكه در روز رسيده است . اين رقم در ماه سپتامبر 3.68 ميليون بشكه گزارش شده بود . توليد نفت ايران در ماه اوت به 3.70 و در ماه جولاي نيز به 3.71 ميليون بشكه در روز رسيده بود . 
منبع خبر: خبرگزاري فارس
  ۲۲ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۷:۹:۳۱ قبل از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد