پیش بینی ها از بهای طلا برگشت.

پیش بینی ها از بهای طلا برگشت.
با انتشار آمارهای ضعیف اشتغال در اقتصاد آمریکا ، نظر تحلیلگران اقتصادی نسبت به روند نوسانات قیمت طلا در هفته آینده تغییر کرده است.

به نقل از بورس کالای ایران ، تازه ترین نظر سنجی کیتکونیوز نشان می دهد که آمار های ناامید کننده اشتغال آمریکا در ماه اوت موجب شده است تا نظر سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی نسبت به روند قیمت طلا در هفته آینده 180 درجه تغییر کند.
قیمت طلا پس از انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در روز جمعه با افزایش نسبی روبرو شد و به بالاتر از 1326 دلاری رسیده است.
اقتصاد آمریکا در ماه گذشته تنها 151 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.
در نظرسنجی این هفته کیتکو، 13 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که 8 نفر معادل 62 درصد به افزایش قیمت جهانی طلا در روزهای آینده رای داده اند.
هفته گذشته حدود نیمی از کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده بودند که قیمت طلا کاهش خواهد یافت و این هفته تنها 2 نفر معادل 15 درصد اعلام کرده اند که قیمت طلا در هفته آینده کاهش می یابد و 3 نفرمعادل 23 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا تغییری نخواهد داشت.
در نظر سنجی آنلاین از سرمایه گذاران بین المللی نیز 1091 نفر شرکت کرده اند که
626 نفر معادل 57 درصد اعلام کرده اند که قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت 311 نفر معادل 29 درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای داده اند و 154 نفر معادل 14 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا بدون تغییر خواهد بود.
نظرسنجی کیتکو همچنین نشان می دهد که پس از انتشار آمارهای اشتغال آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست سپتامبر به کمتر از 12 درصد رسیده است این رقم پیش از انتشار این آمارها به 24 درصد رسیده بود.
به نظر می رسد سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده 1362 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.
سطح حمایتی قیمت طلا نیز در روزهای آینده 1310 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1300 دلار کاهش خواهد یافت.
به اعتماد تحلیلگران اقتصادی آمارهای اشتغال آمریکا در ماه اوت مانع بزرگی برای هرگونه تصمیم فدرال رزرو در زمینه افزایش نرخ بهره در نشست سپتامبر خواهد بود.

منبع خبر: خبر گذاری صدا و سیما
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۵:۲۰:۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد