روند قیمت سکه در روز گذشته

روند قیمت سکه در روز گذشته
در روزی که معامله‌گران سکه تمایل داشتند بهای دلار را پایین بیاورند، شاخص ارزی با کمک چهار پایه افزایشی رشد قیمت را تجربه کرد. در اولین روز هفته، دلار با 3 تومان افزایش به قیمت 3 هزار و 568 تومان رسید. به گفته فعالان، آغاز تعطیلات چینی از هفته آینده، نزدیک شدن به ماه محرم، افزایش نرخ حواله درهم و بالا رفتن حجم معاملات امروزی و فردایی نسبت به معاملات نقدی عوامل زمینه‌ساز رشد بودند.

در روزی که معامله‌گران سکه تمایل داشتند بهای دلار را پایین بیاورند، شاخص ارزی با کمک چهار پایه افزایشی رشد قیمت را تجربه کرد. در اولین روز هفته، دلار با 3 تومان افزایش به قیمت 3 هزار و 568 تومان رسید. به گفته فعالان، آغاز تعطیلات چینی از هفته آینده، نزدیک شدن به ماه محرم، افزایش نرخ حواله درهم و بالا رفتن حجم معاملات امروزی و فردایی نسبت به معاملات نقدی عوامل زمینه‌ساز رشد بودند. این در حالی بود که سکه‌بازان به دلیل رشد بهای اونس در بازارهای جهانی در انتهای هفته گذشته بیشتر در موقعیت فروش ارز قرار گرفتند. روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی توان چندانی برای افزایش قیمت نداشت و نهایتا با هزار تومان کاهش به قیمت یک میلیون و 119 هزار تومان رسید. به گفته فعالان، پس از عبور از اعیاد قربان و غدیر تقاضا تا اندازه‌ای در بازار کاهش یافته و همین امر قیمت را تحت فشار قرار داده است.

به گفته فعالان، زمانی که بهای اونس در بازارهای جهانی افزایش پیدا می‌کند و سکه توان رشد قیمت زیادی ندارد، معامله‌گران سعی می‌کنند از طریق فروش دلار، قیمت‌های بازار سکه را مدیریت کنند. به این ترتیب، روز شنبه دلار در حالی افزایش قیمت را تجربه کرد که با فروش ارز توسط سکه‌بازان مواجه بود. با وجود افزایش روز شنبه، برخی فعالان اعتقاد دارند که تقاضای چندانی وارد بازار نشده است. به گفته آنها، اگر تقاضایی که تحت‌تاثیر تعطیلات وارد بازار شده بود، میزان قابل‌توجهی داشت، قیمت دلار باید رشد بیشتری را تجربه می‌کرد. این دسته، رشد قیمت دلار را بیشتر تحت‌تاثیر تحرکات معامله‌گران فردایی دانستند. روز شنبه دلار معاملات خود را با قیمت 3 هزار و 562 تومان آغاز کرد که کاهشی 3 تومانی نسبت به قیمت انتهای هفته گذشته داشت. هیجان معامله‌گران در اولین هفته مهرماه کمی بیشتر از روزهای انتهای تابستان و تعداد معاملات نیز بالاتر رفته بود. اکنون باید دید این روند در ادامه هفته دنبال خواهد شد یا بازار به سرمای معاملات تابستانی بازخواهد گشت.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۳:۴۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد