قیمت طلا همچنان تحت تاثیر سیاست های فدرال رزرو آمریکا

قیمت طلا همچنان تحت تاثیر سیاست های فدرال رزرو آمریکا
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده نیز همچنان به شدت تحت تاثیر گمانه زنی های مربوط به سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا قرار خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند : گرچه گزارش وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت اشتغال در ماه اوت ناامید کننده بوده و احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده تاحدی کاهش یافته ولی هنوز این احتمال هست که فدرال رزرو در نشست آتی خود نرخ بهره را افزایش دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سایت طلا، بر اساس این گزارش نشست بعدی فدرال رزرو آمریکا قرار است روزهای 20 و 21 سپتامبر برگزار شود و به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت به شدت تحت تاثیر سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو قرار خواهد داشت.

قیمت طلا طی روزهای گذشته تحت فشار ناشی از افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو قرار داشته ولی پس از انتشار آمارهای اشتغال در روز جمعه، قیمت طلا با افزایش نسبی روبرو شده است.

جانت یلن رئیس فدرال رزرو و استنلی فیشر معاون وی نیز در نشست اقتصاد جکسون هول تاکید کردند که زمینه لازم برای افزایش نرخ بهره طی ماه های اخیر بیشتر شده ولی فدرال رزرو همچنان برای هرگونه افزایش نرخ بهره، آمارهای اقتصادی را زیر نظر خواهد داشت.

فیل فیلین تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری پرایس فیوچر در این باره گفت: اکنون آمارهای اشتغال آمریکا منتشر شده و تمرکز اصلی بازارهای بین المللی روی نشست آتی فدرال رزرو خواهد بود. به نظر من احتمالات مربوط به افزایش نرخ بهره در نشست سپتامبر تاحد زیادی کاهش یافته است.

وزارت کار آمریکا اعلام کرده است که اقتصاد این کشور طی ماه اوت تنها 151 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. کارشناسان اقتصادی پیش از این اعلام کرده بودند که این رقم بین 175 تا 180 هزار فرصت شغلی خواهد بود.

به اعتقاد برخی کارشناسان اقتصادی، سرمایه گذاران بین المللی همچنان آمارهای مهم اقتصادی آمریکا را طی روزهای آینده زیر نظر خواهند داشت چرا که این آمارها تا حد زیادی می تواند مسیر سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو را مشخص کند.

تحلیلگران بر این باورند که قیمت طلا در میان مدت به شدت تحت تاثیر تحولات سیاسی جهان به خصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قرار خواهد داشت.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۵:۲۴:۳۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد