قیمت طلا صعودی شد

قیمت طلا صعودی شد
قیمت جهانی طلا که روز سه شنبه با افزایش ۲ درصدی روبرو شده بود امروز نیز به روند صعودی خود ادامه داده است.

آمارهای اقتصادی ناامید کننده در آمریکا تاثیر زیادی بر کاهش گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو داشته و این مساله موجب افزایش قیمت جهانی طلا شده است.
آمارهای اقتصادی ناامید کننده آمریکا موجب شده تا بسیاری از تحلیلگران اقتصادی بر این باور باشند که فدرال رزرو در نشست سپتامبر نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.
قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه به بیش از 1350 دلار رسیده است که این بالاترین رکورد در 2 هفته اخیر به شمار می رود.
تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که میزان فعالیت های بخش خدمات آمریکا در ماه اوت به پایین ترین سطح در 6 سال و نیم اخیر  رسیده است. این مساله نشان می دهد که رشد اقتصادی آمریکا احتمالا در سه ماه سوم امسال با کاهش روبرو شده است.
شاخص سفارشات کالاهای غیر صنعتی در آمریکا طی ماه اوت نیز به پایین ترین سطح از دسامبر 2013 میلادی رسیده است. تازه ترین نظرسنجی رویترز نشان می دهد که بانک مرکزی انگلیس نیز برای کاهش بیشتر نرخ بهره تا نشست نوامبر منتظر خواهد ماند.
سرمایه گذاران بین المللی به شدت نگران تبعات اقتصادی و مالی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند و بانک مرکزی انگلیس نیز قصد دارد با اجرای سیاست های انبساطی پولی و کاهش نرخ بهره، این نگرانی ها را از بین ببرد.
مقامهای بانک مرکزی ژاپن نیز برای اجرای سیاست های انبساطی پولی بیشتر در نشست آتی، با اختلاف نظر زیادی روبرو شده اند. نشست آتی فدرال رزرو آمریکا نیز قرار است 20 و 21 سپتامبر برگزار شود.
به نوشته سایت طلا،تازه ترین آمارهای موسسه یورو استات نشان می دهد که میزان صادرات و تقاضای بخش خصوصی در منطقه یورو طی سه ماه دوم امسال با افزایش روبرو شده ولی رشد اقتصادی کشورهای عضو یورو نسبت به سه ماه نخست امسال با کاهش همراه بوده است.
میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 1.52 درصد افزایش به بیش از 952 تن رسیده است. میزان ذخایر طلای این صندوق روز جمعه تا 937 تن کاهش یافته بود.
شاخص ارزش دلار امروز با کاهش روبرو شده و شاخص سهام در بازارهای آسیایی به بالاترین سطح در یک سال گذشته رسیده است.
به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آلمان، فرانسه، بریتانیا و همین طور آمریکا قرار خواهد داشت.
برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه نیز می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا باشد.

منبع خبر: 
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۶:۶:۴۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد