نوسان در بازار طلا / روند افزایشی نرخ‌ها

نوسان در بازار طلا / روند افزایشی نرخ‌ها
بازار طلا در هفته جاری با نوسانات نسبی همراه بود؛ به طوری که هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷۶۰ تومان، هر مثقال طلا ۳۲۰۰ تومان و هر اونس جهانی طلا ۲۵ دلار در این بازه با افزایش نرخ همراه شدند.

قیمت انواع طلا در هفته جاری با روند صعودی در بازار آزاد همراه شده است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در اولین روز هفته حدود ۱۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان عرضه شد. این نوع طلا با روند افزایشی در روزهای بعد در اواسط هفته ۱۱۳ هزار و ۸۶۴ هزار تومان فروخته شد و در روز بازار دیروز - سه شنبه ۱۶ - شهریور به ۱۱۴ هزار و ۴۶۳ تومان رسید تا در این هفته جاری حدود ۷۶۰ تومان افزایش قیمت پیدا کرده باشد.

همچنین اونس جهانی طلا در این هفته افزایش نرخ نسبتا زیادی داشت و در چهار روز گذشته با ۲۵ دلار افزایش نرخ همراه شد. این نوع طلا در ابتدای هفته حدود ۱۳۲۴ دلار در بازار عرضه شد و در روزهای بعد به ۱۳۲۵ و ۱۳۲۷ دلار رسید و در بازار دیروز - سه شنبه - ۱۳۴۹ دلار فروخته شد.

در میان دیگر انواع طلا، مثقال طلا با بیش از ۳۲۰۰ تومان افزایش قیمت همراه شده است. در روز شنبه - ۱۳ شهریور - ۴۹۳ هزار تومان عرضه شد و در میانه‌ هفته با شیبی ملایم در جهت افزایش به ۴۹۳ هزار ۷۰۰ تومان رسید و در بازار دیروز این حرکت افزایشی شدت گرفت و مثقال طلا ۴۹۶ هزار و ۳۰۰ تومان در بازار فروخته شد.

همچنین محمد کشتی آرای - رییس اتحادیه طلا و جواهر - درباره وضعیت کم نوسان بازار طلا و سکه به ایسنا گفت که به نظر می‌رسد همچنان بازار سکه و طلا با ثبات نسبی همراه باشد.

به گفته وی، قیمت طلای جهانی در روزهای اخیر روند نزولی داشته و با بالاترین میزان کاهش در پنج هفته اخیر همراه بوده است که علت آن، مباحث مطرح شده در مورد افزایش نرخ بهره در آمریکا بود و همین موضوع باعث شد دلار تقویت شود و با کاهش قیمت جهانی طلا روبرو باشیم.

 کشتی‌آرای با اشاره به اینکه قیمت طلا و سکه در ایران نسبت به قیمت طلای جهانی چندان کاهش پیدا نکرده است، اظهار کرده که قیمت سکه و طلا نیز در داخل پایین آمده اما این میزان کاهش نسبت به کاهش قیمت طلای جهانی کمتر بوده است.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۸:۱۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد