طلا پایین ترین قیمت را در هفته اخیر تجربه کرد

طلا پایین ترین قیمت را در هفته اخیر تجربه کرد
قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه برای سومین روز متوالی با کاهش روبرو شده است و به پایین ترین سطح خود در یک هفته اخیر رسیده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ،  ادامه روند نزولی قیمت طلا در شرایطی است که سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای 20 و 21 سپتامبر هستند.
اعلام تصمیم بانک مرکزی اروپا برای حفظ نرخ بهره در نشست روز پنجشنبه نیز تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، اختلاف بین سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات نرخ ارز و قیمت طلا داشته باشد.
روبرت هاورث تحلیلگر ارشد سرمایه گذاری در بانک آمریکایی ولس منجمنت تاکید کرد: دیدگاه ما این است که فدرال رزرو آمریکا در نشست سپتامبر نرخ بهره را افزایش خواهد داد و قیمت طلا طی ماه های آینده تحت تاثیر سیاست های پولی آمریکا اروپا و ژاپن قرار خواهد داشت.
در حالی که اجرای سیاست های انبساطی پولی در اروپا و ژاپن می تواند به نفع قیمت طلا باشد ولی از سوی دیگر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تهدیدی برای این فلز گرانبها به شمار می رود.
قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه با 7 دلار کاهش به کمتر از 1328 دلار رسیده است. شاخص ارزش دلار نیز روز گذشته با 0.4 درصد افزایش روبرو شده است.
اریک روزن گرین رئیس فدرال رزرو بوستون روز گذشته بار دیگر ابراز امیدواری کرد که بانک مرکزی آمریکا هرچه زودتر نرخ بهره را افزایش دهد.
این اظهارات موجب تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا شده است. به نظر می رسد اظهارات مهم مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا طی روزهای آینده می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.
به نوشته سایت طلا،برخی تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند که گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، در شرایط کنونی کاملا گیج کننده است. سرمایه گذاران بین المللی باید منتظر برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا باشند و بعدا درباره سرمایه گذاری در بازار طلا تصمیم گیری کنند.
به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت.

منبع خبر: 
  ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۵:۳۹:۵۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد