صدور حواله فروش بانک مرکزی برای طلای قاچاق

صدور حواله فروش بانک مرکزی برای طلای قاچاق
مدیر عامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفته است:تا کنون برای عرضه طلا در بورس اقدامی نشده اما از این به بعد صدور با حواله فروش طلاهای قاچاق به بانک مرکزی واگذار خواهد شد.

مدیر عامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نسبت به آخرین رخدادهای مرتبط با بازار سرمایه این سازمان اطلاع رسانی کرده است.

 از حدود 9 ماه قبل تا کنون همواره از واگذاری اموال سازمان تملیکی در بورس کالا خبر داده شده بی آنکه جدول زمان بندی و یا دستکم به آگهی عرضه دارایی ها اشاره ای شده باشد ...دقیقاً چه زمانی و چه دارایی هایی بر اساس چه استانداردهایی در بورس کالا عرضه خواهد شد؟

دلیری: از اواخر سال گذشته و نیز در اوایل سال جاری سازمان اموال تملیکی نسبت به عرضه 5 مرحله از اموال متروکه در بورس کالا اقدام نموده که بیشتر این کالاها، اقلام صنعتی بوده است که به محض عرضه این اقلام در بورس، صاحبان کالای متروکه اقدام به اعاده اظهارنامه از طریق گمرک ج.ا.ا نموده اند و نهایتاً منجر به فروش این کالاها نشده است.

لذا با تدابیر اتخاذ شده، می خواهیم در آینده نزدیک ضمن رفع موانع و مشکلات قبلی نسبت به عرضه کالاهای متروکه با ارزش بالا در بورس کالا اقدام نماییم.

از آنجائیکه حجم کالاهای مطرح در بورس کالا باید قابل توجه باشد به محض در اختیار گرفتن کالاهایی که واجد شرایط عرضه در بورس کالا باشند آن ها را از طریق بورس عرضه خواهیم نمود.

 در مورد امکان واگذاری برخی املاک و مستغلات دقیقا بر اساس چه معیاری در بورس کالا انجام خواهد شد ؟ قیمت پایه و نوع معامله چگونه خواهد بود؟

دلیری:با توجه به اینکه شرایط املاک و مستغلات قابل عرضه در بورس نیازمند تعیین و تکلیف معارضین یا افراد ذی نفع در آن اموال منقول هستند، لذا در صورت تعیین تکلیف اموال غیر منقول با شرایط مذکور نسبت به عرضه آن با قیمت کارشناسی که توسط کارشناسان رسمی دادگستری تعیین خواهد شد، اقدام می شود.

تاکنون چه میزان دارایی در سازمان تملیکی واگذار و درآمد حاصل به خزانه کشور واریز شده است؟

دلیری: کلیه درآمد حاصل از محل فروش اموال منقول و غیر منقول به حساب خزانه واریز می شود و طی 5 ماهه سال جاری 243  میلیارد ریال اموال غیر منقول (املاک و مستغلات) داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 97 درصدرشد داشته است.

شمش طلا در بورس کالا قرار بود عرضه شود ... لطفا گزارشی در این زمینه ارایه دهید.

دلیری: طی پنج ماهه سال جاری 7،229 میلیون ریال طلا از طریق سازمان اموال تملیکی بفروش رسیده است و بدلیل دارا نبودن شرایط کیفی و کمی تا کنون برای عرضه طلا در بورس اقدام نگردیده است و بر اساس آئین نامه اجرایی مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از این به بعد طلاهای قاچاق به بانک مرکزی با صدور حواله فروش واگذار خواهد شد.

سازمان تملیکی چند درصد از درآمدهای بدست آمده را هزینه و مصرف کرده است؟

دلیری:سازمان اموال تملیکی یک دستگاه حاکمیتی است و بودجه سالیانه آن بر اساس بودجه مصوب مجمع عمومی سازمان که به تایید می رسد اقدام می نماید.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین
  ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۵:۲۴:۴۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد