افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا

افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا
شورای جهانی طلا اعلام کرد: تقاضای جهانی طلا در شش ماه نخست امسال به بیش از ۲۳۳۵ تن رسیده است. میزان تقاضای سرمایه گذاری برای طلا در این مدت ۱۶ درصد بیشتر از رکورد قبلی در شش ماه نخست ۲۰۰۹ میلادی بوده است.

ه نقل از پایگاه اینترنتی دوبی کرونیکل،  تقاضای جهانی طلا در سه ماه دوم امسال نیز مانند سه ماه نخست با افزایش روبرو شده و با 15 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از 1050 تن رسیده است.
این رقم در سه ماه دوم 2015 میلادی به 910 تن رسیده بود. بی ثباتی های اقتصادی سیاسی و اجتماعی تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا داشته است.
میزان ذخایر طلای صندوق های سرمایه گذاری جهان نیز در شش ماه نخست امسال بیش از 580 تن افزایش داشته است. این رقم در سه ماه دوم امسال بیش از 237 تن رشد نشان داده است.
تقاضای شمش و سکه طلا نیز در سه ماه دوم امسال با رشد فزاینده ای روبرو شده است، تقاضای شمش و سکه در این مدت در آمریکا با 101 درصد رشد به 25 تن رسیده است. تقاضای کل برای سکه طلا در شش ماه نخست امسال با 4 درصد افزایش به بیش از 485 تن رسیده است.
افزایش 25 درصدی قیمت جهانی طلا از ایتدای سال 2016 تاکنون تاثیر زیادی بر رشد تقاضای سرمایه گذاری داشته است. رشد فزاینده قیمت طلا از شش ماه نخست 1980 میلادی بی سابقه بوده است.
این گزارش افزود: تقاضای جواهرات طلا در آمریکا با رشد یک درصدی در ایران با رشد 10 درصدی روبرو شده است. این تقاضا در چین با افت 15 درصدی در سه ماه دوم روبرو شده و به 144 تن رسیده است. تقاضای جواهرات در هند نیز در سه ماه دوم امسال با 20 درصد کاهش به 98 تن رسیده است.
به نوشته سایت طلا ، تقاضای بانکهای مرکزی جهان نیز با 40 درصد کاهش در سه ماه دوم امسال به 77 تن رسیده است. این رقم در مدت مشابه سال قبل به 127 تن رسیده بود. بانکهای مرکزی جهان در شش ماه نخست امسال 185 تن طلا خریداری کرده اند.

منبع خبر: 
  ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۵:۵۱:۱۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد