کشف طلای قاچاق در گمرک بازرگان

کشف طلای قاچاق در گمرک بازرگان
گمرک ایران اعلام کرد: ماموران گمرک بازرگان موفق به کشف یک محموله دو کیلو و480 گرم طلای قاچاق از یک دستگاه اتوبوس شدند .

گمرک جمهوری اسلامی ایران، همچنین ماموران مزبور یک دستگاه تریلر که به شکل قاچاق وارد کشور شده بود، توقیف کردند .
ماموران گمرک پیرامون قاچاق طلا اعلام کردند، محموله یاد شده در قسمت عقب اتوبوس به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود که کشف شد.
پس از کشف این محموله، راننده قصد زیر گرفتن ماموران را داشت که با عملکرد هوشیارانه آنها، ناموفق بود و در بازرسی های بعدی پوشاک قاچاق نیز از این اتوبوس کشف و ضبط شد.
برپایه این گزارش، ماموران حراست این گمرک همچنین به یک دستگاه تریلر ولوو با پلاک کشور گرجستان در داخل محوطه بندری مرز بازرگان مشکوک و از راننده درخواست کردند تا بیجک ورودی و سایر مدارک خود را ارایه کند که راننده با امتناع از تسلیم بیجک، دیگر مدارک خود را در اختیار ماموران قرار می دهد.
در همین زمینه، ماموران با کمک سامانه جامع گمرکی نسبت به استعلام کشنده و تریلر اقدام می کنند و متوجه می شوند هیچ گونه اطلاعاتی از این خودرو در سامانه ثبت نشده و راننده بدون اخذ بیجک ورود به کشور و بدون مراجعه به باسکول وارد محوطه بندری مرز بازرگان شده است.
براساس این مستندات و با توجه به ثبت نشدن مشخصات تریلر، مشمول قاچاق شناخته شد و مورد توقیف قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، اواخر تیرماه امسال نیز قاچاقچیان با استفاده از جعل اسناد و همچنین ارتباط و نفوذ در دستگاه های مربوطه، اقدام به وارد کردن 210 کانتینر کالای قاچاق به ارزش یک هزار و 900 میلیارد ریال به کشور کردند که بزرگترین پرونده قاچاق کالا پس از انقلاب به شمارمی رود که توسط گمرک کشف شد.

منبع خبر: ایرنا
  ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۵:۵۷:۱۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد