اعیاد هم برای سکه مشتری نیاورد

اعیاد هم برای سکه مشتری نیاورد
بازه زمانی عید تا عید نیز موجب بالا رفتن میزان تقاضای خرید سکه نشد و همچنان گرانی قیمت طلا و سکه عاملی برای عدم تمایل مردم برای خرید آن است.

محمد کشتی‌آرای - رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر - با اشاره به نوسان قیمت جهانی طلا طی هفته گذشته اظهار کرد: به طوری کل طی هفته گذشته نوسان قیمت جهانی طلا حدود  چهار دلار بود و در مجموع با روند نزولی مواجه بودیم هرچند این روند شیب زیادی نداشت.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای هفته گذشته قیمت هر اونس طلای جهانی ۱۳۲۵ دلار بود، خاطرنشان‌ کرد: در پایان هفته قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۳۲۱ دلار کاهش یافت. قیمت سکه نیز در هفته گذشته نوسان ۱۰۰۰ تومانی داشت و در مجموع بین مبلغ یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان و یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومان به فروش رسید.

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با تاکید بر اینکه قیمت طلا و سکه طی هفته گذشته از بیشترین میزان ثبات طی یک‌ماه اخیر برخوردار بود، بیان کرد: با توجه به اینکه تقاضای چندانی در بازار وجود نداشت، ثبات در این بخش قابل پیش‌بینی بود. علاوه بر این به نظر می‌رسد با توجه به گران بودن قیمت سکه مردم ترجیح می‌دهند کالاهای دیگری را جایگزین کنند.

کشتی‌آرای همچنین با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شد میزان تقاضای خرید سکه از عید سعید قربان تا عید غدیرخم افزایش یابد، عنوان کرد: با توجه به بالا بودن قیمت سکه، میزان تقاضا در بازار کم بود و مردم ترجیح می‌دهند هدایای دیگری را تهیه و جایگزین خرید سکه کنند.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین
  ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۵:۳۹:۴۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد