تقاضایی در بازار طلا و سکه نیست

تقاضایی در بازار طلا و سکه نیست
به نقل از رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر: طی دو هفته اخیر بازار وضعیت معمولی را سپری کرده است، زیرا تقاضایی در بازار وجود ندارد، هر ساله با نزدیک شدن به ماه های محرم و صفر رکود فصلی شدیدی در بازارهای سکه و طلا حاکم می شود.

به نقل از رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر : طی دو هفته اخیر بازار وضعیت معمولی را سپری کرده است، زیرا تقاضایی در بازار وجود ندارد، هر ساله با نزدیک شدن به ماه های محرم و صفر رکود فصلی شدیدی در بازارهای سکه و طلا حاکم می شود.

محمد کشتی آرای درباره وضعیت داد و ستدها در بازار سکه و طلا گفت: برخلاف انتظار قیمت طلا طی روزهای اخیر علی رغم اینکه مابین دو عید قربان و غدیر خم قرار گرفته ایم، نرمال است.
 
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به اینکه طی دو هفته اخیر بازار وضعیت معمولی را سپری کرده است، زیرا تقاضایی در بازار وجود ندارد، تصریح کرد: در این مدت به جز طلا که فقط یک روز نوسان را تجربه کرده است، در بقیه روزها قیمت ها ثبات داشته است.
وی به با ثبات بودن قیمت طلا در بازارهای جهانی طی این مدت اشاره و تصریح کرد: بر این اساس قیمت داخلی طلا هم به تبعیت از نرخ های جهانی ثبات را تجربه کرده است. طبق بررسی ها طی دو هفته اخیر نرخ ها کاملا نرمال و مطابق با قیمت های جهانی طلا است.
کشتی آرای با بیان اینکه هر ساله با نزدیک شدن به ماه های محرم و صفر رکود فصلی شدیدی در بازارهای سکه و طلا حاکم می شود، افزود:‌ همچنین به دلیل رکود اقتصادی حاکم در کشور میل به خرید و مصرف طلا و سکه کاهش یافته است و در عین حال به دلیل کاهش سطح درآمدها این موضوع تشدید شده است.
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر بیان کرد: بر این اساس جاذبه ای در مردم مانند گذشته برای خرید سکه و طلا وجود ندارد. در سال های گذشته در برهه ای از زمان قیمت ها و وضعیت بازار سکه و طلا برای مردم به منظور خرید جذابیت داشت و این امر باعث ورود یکسری افراد غیرحرفه ای به این بازار برای خرید شد که در نهایت ضرر و زیان آنها را بدنبال داشت. به همین دلیل جاذبه سرمایه گذاری در این بازار برای افراد از بین رفته است.
منبع خبر: آفتاب نیوز
  ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۵:۵۵:۳۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد