فصل ورود طلا به تقاضای چشمگیر بازار

فصل ورود طلا به تقاضای چشمگیر بازار
جورج میلینگ استنلی استراتژیست ارشد موسسه استریت گلوبال ادوایزر تاکید کرد: سرمایه گذاران بین المللی بیش از حد بر نرخ بهره آمریکا تمرکز کرده اند و تصویر کلی بازار طلا را به فراموشی سپرده اند.

بر اساس این گزارش وی تصریح کرد: بازار طلا واکنش بیش از حد تصوری به افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نشان داده است.
این تحلیلگر اقتصادی گفت: اظهارات اخیر لائل برینارد از مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که در نشست سپتامبر احتمالا نرخ بهره آمریکا تغییری نخواهد کرد. حتی افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره آمریکا نیز نمی تواند تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد که نسبت به دسامبر گذشته حدود 30 درصد رشد داشته است.
وی افزود: به نظر من دلیلی وجود ندارد که بازار  طلا از سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا نگران باشد. حتی اگر نرخ بهره آمریکا امسال یک درصد افزایش یابد، نکته مهمی که باید آن را مد نظر داشت، نرخ بهره واقعی است و نرخ بهره واقعی در آمریکا هم اکنون همچنان منفی است و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.
استنلی اظهار داشت: پس از افزایش 30 درصدی قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون، این مساله طبیعی است که قیمت طلا وارد دوره تثبیت شود. به نظر من روند صعودی قیمت طلا در بلندمدت نیز ادامه خواهد یافت.
وی افزود: گرچه بعید به نظر می رسد که قیمت طلا در شرایط کنونی به سطح 2000 دلاری برسد ولی پیش بینی من این است که قیمت این فلز گرانبها تا پایان امسال روندی صعودی خواهد داشت.
به نظر من افزایش تقاضای فیزیکی در کشورهای آسیایی به خصوص چین و هند موجب رشد فزاینده قیمت طلا در ماه های آینده خواهد شد. بازار در حال ورود به فصلی است که به طور معمولی تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و آسیایی با افزایش چشمگیری روبرو می شود.
وی گفت: البته تقاضای سرمایه گذاری نیز طی ماه های آینده روندی صعودی خواهد داشت و این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

منبع خبر: 
  ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۶:۱۳:۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد