بهترین رشد هفتگی طلا در 2 ماه اخیر

 بهترین رشد هفتگی طلا در 2 ماه اخیر
پس از اینکه فدرال‌رزرو اعلام کرد در خصوص سرعت افزایش نرخ بهره محتاطانه عمل خواهد کرد، طلا بیشترین رشد هفتگی دو ماه اخیر خود را به ثبت رساند.

پس از اینکه فدرال‌رزرو اعلام کرد در خصوص سرعت افزایش نرخ بهره محتاطانه عمل خواهد کرد، طلا بیشترین رشد هفتگی دو ماه اخیر خود را به ثبت رساند.

فدرال‌رزرو پس از نشست سیاست‌گذاری خود در روز چهارشنبه اعلام کرد که یک رویکرد محتاطانه و بادقت را در خصوص آینده نرخ بهره اعمال خواهد کرد موضوعی که به سرمایه‌گذارانی که در خصوص اقدام سریع بانک مرکزی برای سیاست‌های انقباضی بیشتر نگران بودند مجددا قوت قلب پیدا کنند.

طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است به طوری که افزایش نرخ بهره هزینه‌های فرصت نگهداری این دارایی بدون بهره را افزایش داده در حالی که دلار را تقویت می‌کند.

هر اونس طلا در پایان هفته با بیش از 2 درصد افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته یکهزار و 342 دلار و 60 سنت معامله شد.

بر اساس اعلام جورجت بوئل، تحلیلگر ABN، در پی موضع محتاطانه فدرال‌رزرو طلا تقویت شده است. اما در پایان همه معتقدند که نرخ بهره در ماه دسامبر احتمالا افزایش خواهد یافت پس بالارفتن قیمت طلا تا نقطه اوج قبلی بسیار خطرناک خواهد بود.
بازارهای سهام نیز با وجود افت در روز جمعه بهترین رشد هفتگی خود را در دو ماه اخیر به ثبت رساندند.

حمزه خان، تحلیلگر ING اعلام کرد: «فدرال‌رزرو این الگو را در پیش گرفته که در نشست‌های خود در خصوص کاهش نرخ بهره سخن بگوید. در چنین محیطی طلا روندی صعودی خواهد داشتT چرا که عدم اطمینان ایجاد می‌کند و نرخ بهره را پایین نگه می‌دارد. بقیه جهان برای طلا تقریبا سالم هستند، ما شاهد سیگنال‌های نرم از سوی بانک مرکزی ژاپن بودیم و همچنین مشاهده کردیم که دارایی‌های ETF در حال بهبود است.»
بر اساس این گزارش دارایی‌ها در SPDR، بزرگترین صندوق معاملاتی طلا رشدی 6.5 تنی را در روز پنجشنبه تجربه کرد.

منبع خبر: اقتصاد نیوز
  ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۶:۱۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد