بازار طلا و سکه در آرامش به سر می برد

بازار طلا و سکه در آرامش به سر می برد
پس از اینکه نرخ طلا در ماه های گذشته به بالاترین حد خود سقوط کرده بود در معاملات هفته گذشته تحت تاثیر بازارهای جهانی و ضعیف شدن ارزش دلار با کاهش مواجه شد.

بررسی ارزش طلای 18 عیار در بازار داخلی بیانگر آن است که به دنبال کاهش نرخ در بازارهای جهانی، قیمت های داخلی روند نزولی به خود گرفتند. این درحالی‌است که انواع سکه در روزهای پایانی هفته گذشته در مقایسه با ابتدای هفته روند افزایشی را تجربه کرده است.

کارشناسان امر براین باورند که تقاضا برای بازار طلا و سکه تا دو ماه آینده  با روند کاهشی مواجه خواهد بود.

 رکود فصلی بر بازار طلا و سکه حاکم می شود

در این راستا محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر  درباره وضعیت بازار طلا و سکه در هفته گذشته اظهار داشت: از ده روز گذشته تا کنون تقاضا در بازار داخلی برای طلا و سکه روند نزولی به خود گرفته به طوریکه در هفته گذشته تقاضا چندانی در بازار وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه رکود بازار طلا و سکه تا دو ماه آینده ادامه خواهد داشت، افزود: با شروع فصل پاییز و ایام محرم وضعیت بازار طلا و سکه با رکود فصلی مواجه خواهد شد.

کشتی آرای ادامه داد: در هفته گذشته با وجود عید سعید غدیر قیمت طلا در بازار داخلی به دنبال نرخ جهانی با کاهش مواجه شد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در خصوص بازار طلا و سکه به نسبت هفته ماقبل خود گفت: در ده روز گذشته قیمت طلا در بازارهای داخلی با ثبات بوده که در هفته گذشته به سبب نوسانات نرخ دلار و کاهش تقاضا با روند کاهشی روبرو شده است.

منبع خبر: باشگاه خبر نگاران جوان
  ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۶:۳۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد