افزایش میزان صادرات طلای روسیه به چین

افزایش میزان صادرات طلای روسیه به چین
با ورود یک بانک بزرگ روسی به بورس طلای شانگهای، انتظار می رود که میزان صادرات طلای روسیه به چین طی ماه های آینده با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.

با ورود یک بانک بزرگ روسی به بورس طلای شانگهای، انتظار می رود که میزان صادرات طلای روسیه به چین طی ماه های آینده با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد. به نقل از بلومبرگ، بانک بزرگ روسی موسوم به "اسبربانک" قصد دارد فعالیت خود را در بورس طلای شانگهای آغاز کند و هر سال بیش از 100 تن طلا در بازار چین بفروشد. بر اساس این گزارش موسسه مالی وی تی بی کاپیتال روسیه نیز قصد دارد طی سال 2017 میلادی بیش از 20 تن طلا در چین عرضه کند. این رقم تا پایان 2018 میلادی به بیش از 100 تن خواهد رسید.
افزایش درآمد مردم چین موجب شده تا تقاضا برای شمش و سکه طلا در بازار این کشور با رشد فزاینده ای روبرو شود. در ماه جولای حجم معاملات در بازار طلای شانگهای با دو برابر افزایش نسبت به سال قبل به بیش از 255 میلیارد دلار رسیده است. اگر این دو بانک بزرگ روسی بتوانند به هدف فروش 200 تن طلا در بازار چین دست یابند، این رقم معادل 5 درصد تولید و عرضه جهانی طلا خواهد بود. اسبربانک روسیه با انتشار گزارشی پیش بینی کرده است که قیمت طلا در میان مدت بین 1250 تا 1300 دلار در نوسان خواهد بود.

منبع خبر: 
  ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲۴:۱۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد