رشد ۲ درصدی قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت

رشد ۲ درصدی قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت
موضع محتاطانه دیروز فدرال رزرو آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره موجب شد تا قیمت طلا افزایش یابد و بیشترین رشد قیمت هفتگی در طی ۲ ماه گذشته به ثبت برسد.

دیروز پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا موضعی محتاطانه در مورد روند افزایش نرخ بهره اتخاذ کرد، قیمت طلا افزایش یافت و فلز زرد بزرگترین رشد قیمت هفتگی در حدود 2 ماه گذشته را تجربه نمود. پس از نشست سیاستگذاری فدرال رزرو در روز چهارشنبه، این بانک رویکردی محتاطانه اتخاذ کرد و به سرمایه گذارانی که نگران اقدام عجولانه بانک مرکزی آمریکا در افزایش نرخ بهره بودند اطمینان داد. قیمت طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است، زیرا هرگونه افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و افزایش ارزش دلار می شود که هر دوی این اتفاقات به ضرر قیمت طلا خواهد بود. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.4 درصد افزایش به 1337 دلار و 56 سنت رسید. قیمت فلز در این هفته رشدی حدود 2 درصدی را تجربه کرد و بهترین عملکرد هفتگی از اواخر ماه جولای تاکنون را به نمایش گذاشت. قیمت هر اونس طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر در پایان معاملات دیروز با 0.2 درصد کاهش به 1341 دلار و 70 سنت رسید.
نشست بعدی فدرال رزرو در روزهای اول و دوم نوامبر و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا (8 نوامبر) برگزار خواهد شد.
ژورژت بوئل، تحلیلگر موسسه ای بی ان آمرو گفت، موضع گیری محتاطانه تر فدرال رزرو موجب تقویت قیمت طلا شده است. وی افزود: «اما در نهایت همه  متوجه می شوند که (افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر) احتمالا اتفاق خواهد افتاد بنابراین فعلا رسیدن قیمت طلا به بالای بالاترین قیمت قبلی بسیار خطرناک است.»
قیمت نقره نیز دیروز با 1.2 درصد کاهش به 19 دلار و 60 سنت رسید، اما همچنان در مسیر افزایش هفتگی 4.4 درصدی یعنی بالاترین رقم از هفته منتهی به اول جولای قرار داشت.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۰:۳۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد