بانک طلا راه اندازی می شود

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به راه اندازی بانک طلا گفت: راه اندازی این بانک و دریافت آن به صورت سپرده به تولید و صادرات طلا کمک می کند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به راه اندازی بانک طلا گفت: راه اندازی این بانک و دریافت آن به صورت سپرده به تولید و صادرات طلا کمک می کند.

 محمد کشتی آرای  افزود: به عنوان صنف طلا و جواهر پیشنهاد دادیم با راه اندازی بانک طلا هم به کسانی که در منزل خود اندوخته طلا دارند به لحاظ امنیتی کمک کنیم و هم در بحث تولید و صادرات طلا موثر باشیم.
وی ادامه داد: فردی که طلا یا سکه خود را به بانک ارائه دهد ، بانک این طلا را به صورت سپرده از فرد قبول می کند و در اختیار واحدهای تولیدی قرار می دهد ، با این اقدام هم فردی که طلا را به بانک ارائه می دهد از بانک طلا طلبکار است و هم کسی که طلا را دریافت می کند همیشه به بانک طلا بدهکار است.
کشتی آرای افزود : این اقدام باعث می شود هم طلا گیرنده و هم طلا دهنده از افت ارزش ناشی از نرخ تورم مصون بماند و هم فردی که این طلا را سپرده گذاری می کند آن را در جای مطمئنی گذاشته و سود هم دریافت کرده است و به این شکل رونق در طلا و جواهر ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه آمار دقیقی از طلای پس انداز شده در منازل وجود ندارد ، گفت: اما این نوع پس انداز در منازل بسیار قابل توجه است و در صورتی که این طلاها به بانک طلا واگذار شود ، می تواند در  رئیس اتحادیه طلا و جواهر افزود: در مبادلات بانکی سکه یا طلا فرقی نمی کند و هر دو باید به واحدی مانند طلا 18 عیار تبدیل و در بانک طلا سپرده گذاری شود.

منبع خبر: 
  ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۹:۳۷:۵۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: