حلقه‌های نامزدی مزین به سنگهای قیمتی رنگی

حلقه‌های نامزدی مزین به سنگهای قیمتی رنگی
اگرچه امروزه حلقه‌های نامزدی و عروسی مزین به سنگهای قیمتی رنگی متداول نیست اما استفاده از این قبیل حلقه‌ها از دیرباز ...

اگرچه امروزه حلقه‌های نامزدی و عروسی مزین به سنگهای قیمتی رنگی متداول نیست اما استفاده از این قبیل حلقه‌ها از دیرباز محبوب خانواده‌های سلطنتی اروپایی بخصوص شاهزادگان جوانی همچون پرنسس دیانا Princess Diana و لیدی سارا فرگوسن Lady Sarah Ferguson بوده است.

قدمت و ارزش سنگهایی همچون یاقوت سرخ و یاقوت کبود و زمرد به بیش از هزاران سال قبل بازمی‌گردد و سابقه آنان بیش از دیگر سنگهاست. اکنون این سنت ارزشمند رواج یافته و جزو پرطرفدارترین و محبوب‌ترین زیورآلات عروسی است. امروزه شاهد آن هستیم که خانمها بیشتر تمایل به خرید حلقه‌های نامزدی مزین به سنگهای قیمتی رنگی دارند.

یاقوت کبود Sapphire یکی از متداول‌ترین و محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انتخاب‌ها برای تهیه حلقه نامزدی مزین به سنگهای قیمتی رنگی است و پس از آن یاقوت سرخ Ruby و زمرد در ردیف دوم و سوم قرار دارند.

براساس سنت قدیم، یاقوت سرخ را برای چشم روشنی تولد دختر و زمرد را برای چشم روشنی تولد پسر هدیه می‌برند.

یاقوت کبود به زمان سنگهای قیمتی، مظهری از صداقت، وفاداری و حقیقت است. حلقه‌های نامزدی سنگهای قیمتی رنگی شهرت خود را مدیون رشد فزاینده استقبال و قدردانی از سنگهای قیمتی رنگی در سبکهای جدید جواهرات اعلا هستند.

امروزه با توجه به گرایش هرچه بیشتر مد به سوی رنگها و انعکاس روحیات افراد در مقایسه با اهداف و پیام طراحان، زنان جواهراتی را به خود می‌آویزند که بیانگر روحیات و احساسات درونی خودشان باشد. در میان حلقه‌های نامزدی، انتخاب حلقه‌ای که مزین به سنگ قیمتی رنگی باشد، بیشتر به زوجهای مسن‌تر و باتجربه‌تر و فکورتر بازمی‌گردد.

زیرا چنین زوج‌هایی قادر به درک سابقه تاریخی رمانتیک این سنگها بوده و متوجه این نکته مهم هستند که انتخاب چنین حلقه‌ای به معنای ایجاد سطح متعالی‌تری از عشق و عواطف( چه به صورت سنتی و چه به صورت فردی ) است .

منبع خبر: نشریه طلا جواهر
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۱:۴۴:۳۲ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد