۲۶ هزار واحد مسکن مهر پردیس تا پایان سال واگذار می شود

۲۶ هزار واحد مسکن مهر پردیس تا پایان سال واگذار می شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به اینکه تاکنون حدود 15 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس به متقاضیان واگذار شده، ابراز امیدواری کرد با تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی حداکثر تا پایان سال حدود 26هزار واحد مسکن مهر به ثبت نام کنندگان واگذار شود.

حسن کریمی عصر شنبه در پایان نشست شورای مسکن استان تهران که در محل استانداری برگزار شد افزود: اکنون ساخت حدود 45 هزار واحد مسکن مهر در این شهر به پایان رسیده که به دلیل نبود زیرساخت های لازم از جمله انشعاب های آب، برق، گاز و اماکنی همچون مدرسه و کلانتری، امکان واگذاری آن ها به شهروندان وجود ندارد.

وی تاکید کرد: دولت علاقه ندارد که واحدهای مسکن مهر را بدون اجرای زیرساخت ها به مردم واگذار کند.

کریمی با بیان اینکه در مجموع ساخت بیش از 90 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس تعهد شده است خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم که حداکثر تا پایان سال 96 تمامی پروژه های مسکن مهر استان تهران تکمیل و به مردم واگذار شود.

انتقاد از جابجایی محل هزینه کرد آورده متقاضیان در دولت قبل

معاون استاندار تهران در ادامه با انتقاد از جابجایی محل هزینه کرد مقادیر زیادی از آورده(سرمایه) متقاضیان در برخی فازهای مسکن مهر پردیس اظهار کرد: براساس گفته های مدیرعامل شهر جدید پردیس، بیش از هشت هزار میلیارد ریال از آورده متقاضیان در دولت قبل به جای ساخت مسکن برای احداث تونل، راه، مخازن آب و تقاطع های غیرهمسطح هزینه شده است.

وی یادآور شد: نمی توان به بهانه هزینه های آماده سازی از پول مردم برای احداث این زیرساخت ها استفاده کرد و باید از طریق اعتبارات دولتی یا سایر روش ها برای تامین مالی این طرح ها اقدام کرد.

عمده واحدهای مسکن مهر پرند تا پایان سال به بهره برداری می رسد

کریمی با بیان اینکه مشکلات سایت مسکن مهر شهر جدید پرند از پردیس بسیار کمتر است افزود: در این سایت نیز مشکلات انشعابات آب، برق و گاز برای بسیاری از واحدهای مسکن مهر آماده تحویل وجود دارد که قرار شد با پیگیری های لازم هرچه زودتر رفع شود.

وی از وجود فضای آموزشی موردنیاز و نیز تامین مکان های لازم برای حضور پلیس در سایت مسکن مهر پرند خبر داد و گفت: حضور عوامل نیروی انتظامی در برخی نقاط این محدوده کمرنگ اعلام شد که از طریق تعامل با فرمانده نیروی انتظامی نسبت به رفع این مشکل اقدام خواهد شد.

معاون استاندار تهران کمبود روشنایی در برخی فازهای این سایت مسکن مهر را از دیگر مشکلات شهر جدید پرند عنوان و تصریح کرد: استاندار تهران دستور دادند که شرکت توزیع برق استان در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد تا این معضل نیز حل شود.

کریمی به تاخیر در اجرای مترو تهران-پرند اشاره و اظهار کرد: باید در ساخت این طرح مهم تسریع شود.

جشن پایان ساخت مسکن مهر شهر اندیشه در دهه فجر برگزار می شود

کریمی با اشاره به اینکه تنها 432 واحد مسکن مهر واگذارنشده در این شهر جدید باقی مانده است گفت: با تکمیل زیرساخت های آب، برق، گاز و ... امیدواریم در دهه فجر امسال بتوانیم جشن پایان ساخت مسکن مهر در شهر جدید اندیشه تهران را برگزار کنیم.

معاون استاندار تهران افزود: شماری واحد مسکن مهر بدون متقاضی نیز در سایت های صفادشت ملارد، پیشوا و فیروزکوه ساخته شده که قرار شد تا دهه فجر تعیین تکلیف شوند.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که تعدادی از این واحدها را با مجوز دولت به صورت رایگان به افراد واجد شرایط بدون مسکن واگذار کنیم.

منبع خبر: ایرنا
  ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲۲:۴۹ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد