ادامه افزایش طلا در بازار جهانی

ادامه افزایش طلا در بازار جهانی
طلای جهانی در نخستین روز معاملات هفته جاری تحت تاثیر ابهامات سیاسی در آمریکا که تقاضا برای داراییهای امن را تقویت کرد، افزایش یافت.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور، ۰.۳ درصد صعود کرد و به ۱۲۷۹.۶۳ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه تا رکورد ۱۲۸۴.۲۰ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت از چهارم اکتبر بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۱ درصد رشد کرد و در ۱۲۷۷.۳۹ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز جمعه ۷.۳۰ دلار یا ۰.۶ درصد افزایش یافت و در ۱۲۷۶.۸۰ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۷ درصد رشد نشان داد که سومین افزایش هفتگی متوالی بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات، در چند ماه اخیر از قیمت طلا حمایت کرده است. اف بی آی روز جمعه اعلام کرد این سازمان ایمیلهای جدیدی را بررسی می کند که ممکن است به استفاده هیلاری کلینتون از سرویس ایمیل معمولی در زمان تصدی وی در وزارت خارجه مربوط باشد. نظرسنجیهای انجام گرفته از زمان انتشار این خبر نشان می دهد که این نامزد دموکرات، اندکی از حمایت عمومی را از دست داده است.

تحولات سیاسی، توجه سرمایه گذاران از فدرال رزرو و سیاست پولی آمریکا را منحرف کرده است. اگرچه بانک مرکزی آمریکا در هفته جاری نشست سیاست پولی برگزار می کند اما سرمایه گذاران انتظار ندارند سیاستگذاران آمریکایی پیش از انتخابات، نرخهای بهره را افزایش دهند در حالیکه احتمال افزایش نرخهای بهره در دسامبر، ۶۹ درصد برآورد شده است.

بر اساس گزارش رویترز، آمار کمیسیون معاملات آتی آمریکا نشان داد سفته بازان قراردادهای خرید طلا در بازار کامکس نیویورک را هفته گذشته برای نخستین بار در چهار هفته اخیر افزایش دادند اما شمار قراردادهای خرید نقره اندکی کاهش یافت.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز بزرگ، در معاملات روز دوشنبه تغییر چندانی نداشت و در ۹۸.۴۱۷ واحد بود.

در میان سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری حدود ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۱۷.۸۵ دلار رسید اما به سوی کاهش ماهانه پیش می رود. هر اونس پلاتین با ۰.۵۵ درصد کاهش، به ۹۷۳.۴۵ دلار رسید و به سوی سومین کاهش ماهانه متوالی پیش می رود. هر اونس پالادیم با ۰.۶ درصد کاهش، به ۶۱۵.۹۷ دلار رسید و به سوی بزرگترین کاهش ماهانه از نوامبر سال گذشته پیش می رود.

 
منبع خبر: اقتصاد آنلاین
  ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۴:۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد