جهش طلا با ایمیل‌های هیلاری

جهش طلا با ایمیل‌های هیلاری
درحالی‌که نشست فدرال‌رزرو آمریکا یک روز دیگر برگزار می‌شود، طلا در تثبیت به سر می‌برد. دوشنبه قیمت هر اونس طلا بالای هزارو ٢٠٧ دلار ایستاد و نسبت به آخرین روز معاملات در هفته گذشته میلادی تغییر چندانی نداشت.

درحالی‌که نشست فدرال‌رزرو آمریکا یک روز دیگر برگزار می‌شود، طلا در تثبیت به سر می‌برد. دوشنبه قیمت هر اونس طلا بالای هزارو ٢٠٧ دلار ایستاد و نسبت به آخرین روز معاملات در هفته گذشته میلادی تغییر چندانی نداشت. به گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران بین‌المللی منتظر اعلام نتایج نشست دوروزه فدرال‌رزرو آمریکا هستند. بعید به نظر می رسد که فدرال‌رزرو آمریکا در نشست نوامبر نرخ بهره را تغییر دهد و هرگونه تغییر نرخ بهره آمریکا به نشست دسامبر پس از برگزاری انتخابات‌ریاست‌جمهوری هشتم نوامبر موکول خواهد شد. قیمت طلا روز جمعه پس از اعلام تصمیم پلیس فدرال آمریکا برای از سرگیری تحقیقات درباره ایمیل‌های جنجالی هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری با افزایش چشمگیری روبه‌رو شد. پس از آنکه انتشار نامه جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال آمریکا – اف‌بی‌آی - موج تازه‌ای از جنجال بر سر استفاده هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین و نامزد کنونی حزب دموکرات آمریکا، از ایمیل شخصی‌اش برای ارسال اسناد محرمانه به راه انداخت، او اظهار كرد چنین اقدامی در آستانه برگزاری انتخابات، بی‌سابقه است. کلینتون که در یکی از سخنرانی‌های انتخاباتی‌اش در شهر دیتونا بیچ، واقع در ایالت فلوریدا، سخن می‌گفت نامه رئیس اف‌بی‌آی را به‌شدت نگران‌کننده خواند و گفت: بسیار عجیب است که چنین نامه‌ای با اطلاعات کم، درست پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری منتشر می‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد از کامی خواسته شده است هرچه‌سریع‌تر موضوع را آشکار و همه‌چیز را رو کند. شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با ٠,٠٨ درصد افزایش به بیش از ٩٨.٤٢ واحد رسیده است. شاخص سهام در بازارهای آسیا نیز پس از انتشار خبر مربوط به تحولات انتخاباتی آمریکا و تحقیقات اف‌بی‌آی از ایمیل‌های کلینتون با افت ٠.٣درصدی روبه‌رو شده است. نشست فدرال‌رزرو در حالی برگزار خواهد شد که تازه‌ترین آمارها نشان می‌دهد رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم امسال به بالاترین سطح در دو سال اخیر رسیده است.بر پایه گزارش طلا، نرخ تورم آلمان نیز در ماه اکتبر بیشتر از انتظارات، افزایش یافته است و به بالاترین حد در دو سال گذشته رسیده است. این خبر خوبی برای بانک مرکزی اروپا بوده است که قصد دارد با اجرای سیاست‌های انبساطی پولی نرخ تورم را در منطقه یورو افزایش دهد.به نظر می‌رسد قیمت طلا در کوتاه‌مدت تحت‌ تأثیر نتایج نشست فدرال‌رزرو آمریکا، تحولات سیاسی مربوط به انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور قرار خواهد داشت. انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو نیز عامل مهم دیگری است که بر قیمت طلا مؤثر خواهد بود.

منبع خبر: روزنامه شرق
  ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۰:۳۳ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد