نقش انتخابات آمریکا و حوادث سوریه در افزایش قیمت طلا

نقش انتخابات آمریکا و حوادث سوریه در افزایش قیمت طلا
عباداله محمدولی گفت: تا هفته آینده و با اتفاقات پیش رو در حلب سوریه و انتخابات آمریکا شاهد افزایش مجدد بهای طلا خواهیم بود.

عباد الله محمدولی در مورد افزایش بهای طلا طی روزهای گذشته اظهار داشت: طی هفته‌های گذشته شاهد سقوط قیمت طلا در بازارهای جهانی بودیم اما با افزایش نرخ بهره و ضعیف بودن شاخص‌ها قیمت طلای جهانی به یکباره بالا رفت و هر اونس از 1272 دلار به 1274 دلار رسید.

وی افزود: همچنین میزان عرضه و تقاضای طلای جهانی‌در نرخ آن بسیار تاثیر گذار است و برخی از کشورها نظیر هند، کانادا، استرالیا و چین تقاضای جدیدی برای خرید طلا در بازار داشتند که همین موضوع باعث افزایش قیمت طلا شده است.

وی تصریح کرد: افزایش آمار تقاضای خرید طلا در بازار تاثیرگذار است به خصوص زمانی که عرضه پاسخگوی تقاضا نباشد و هر زمان که قیمت اونس جهانی رو به رشد باشد این تغییرات در بازار داخلی بوجود می‌اید.

محمدولی با بیان اینکه از بعد از عاشورا ازدحام خرید طلای داخلی بیشتر شد، گفت: فقط در دهه اول محرم تقاضای خرید طلای داخلی کم می شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون هر اونس جهانی 1274 و 20 سنت قیمت گذاری شده اما تا هفته آینده و با اتفاقات پیش رو در حلب سوریه و انتخابات آمریکا شاهد افزایش مجدد بهای طلا خواهیم بود.

منبع خبر: 
  ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲:۲۲ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد