قیمت نفت ایران به 50 دلار نرسید

قیمت نفت در بازارهای جهانی در هفته منتهی به 28 اکتبر (7 آبان) برای دومین هفته متوالی کاهش یافت و قیمت نفت سبک ایران به زیر 48 دلار رفت.
قیمت نفت در بازارهای جهانی در هفته منتهی به 28 اکتبر (7 آبان) برای دومین هفته متوالی کاهش یافت و قیمت نفت سبک ایران به زیر 48 دلار رفت.

قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به جمعه (7 آبان) با یک دلار و سه سنت کاهش به 47 دلار و 41 سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون 39 دلار و 72 سنت بوده است.

قیمت نفت خام سنگین ایران با 96 سنت کاهش به 46 دلار و 27 سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون 37 دلار و 66 برای هر بشکه بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به 47 دلار و 44 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، 98 سنت کاهش نشان می دهد.

به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به 28 اکتبر با یک دلار و 11 سنت کاهش، 49 دلار و 46 سنت برای هر بشکه معامله شد.

همچنین قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و 27 سنت کاهش، 49 دلار و 24 سنت برای هر بشکه معامله شد که در میان نفت خام‎های شاخص بیشترین کاهش را به خود اختصاص داد.

قیمتهای نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با 80 و یک دلار و 6 سنت کاهش به 48 دلار و 52 و 48 دلار و 70سنت برای هر بشکه رسید.

عوامل متعددی در هفته مورد بررسی در تضعیف قیمت‎ها نقش داشتند. در همین رابطه می توان به مشکلات فنی در خط لوله انتقال نفت خام از کوشینگ اوکلاهما به پالایشگاه‎های فعال در تگزاس از طریق دریا اشاره کرد که در نتیجه کاهش انتقال به میزان 400 هزار بشکه در روز، بازار منطقه با عرضه مازاد روبرو شد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲۹:۴۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: