کدام کشورها بزرگترین ذخایر طلا را دارند؟

کدام کشورها بزرگترین ذخایر طلا را دارند؟
تازه ترین آمارهای رسمی شورای جهانی طلا نشان می دهد که بانکهای مرکزی جهان طی ماه سپتامبر ۱۳ تن طلا به ذخایر خود افزوده اند.

به نقل از پایگاه اینترنتی بیزینس اینسایدر، شورای جهانی طلا اعلام کرد، روسیه بزرگترین خریدار طلا بوده و در این مدت 16.55 تن طلا به ذخایر خود اضافه کرده است.

بر اساس این گزارش این برای بیستمین ماه متوالی بوده که بانک مرکزی روسیه به خریدار طلا ادامه داده است. روسیه از ژانویه 2015 تاکنون با کاهش ذخایر طلا روبرو نشده است.
بانکهای مرکزی چین و قزاقستان نیز ذخایر طلای خود را در این مدت به ترتیب 4.98 و 4.14 تن افزایش داده اند. به نظر می رسد روند خرید طلا از سوی این سه بانک مرکزی جهان همچنان طی ماههای آینده ادامه داشته باشد.
این گزارش حاکی است که ترکیه طی ماه سپتامبر 13.45 تن از ذخایر طلای خود را کاهش داده است. تازه ترین آمارهای اداره گمرک هنگ کنگ نشان می دهد که واردات طلای چین در 9 ماه نخست امسال با رشد 9 درصدی روبرو شده است.
به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی به شدت تحت تاثیر انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه اکتبر، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نوسانات ارزش دلار قرار خواهد داشت.

منبع خبر: 
  ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۴:۲۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد