نرخ نفت صعودی شد

نرخ نفت صعودی شد
به دنبال سقوط نرخ نفت در یک هفته گذشته به پایین ترین سطح از اوایل ماه اوت، قیمت آن امروز دوشنبه با افزایش همراه بود.

بهای نفت خام برنت با 42 سنت افزایش (معادل 0.92 درصد) به 46 دلار در هر بشکه رسید. روز جمعه بهای این نفت به 45 دلار  8 سنت رسیده بود که این پایین ترین رقم برای نفت از 11 اوت (21 مرداد) محسوب می شود. نرخ نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز با 48 سنت افزایش (معادل 1.09 درصد) به 44 دلار و 55 سنت در هر بشکه رسید. نفت وست تگزاس اینترمیدیت روز جمعه به 43 دلار و 57 سنت رسید که این پایین ترین رقم برای نفت از 20 سپتامبر سال جاری میلادی (30 شهریور) محسوب می شد.

تحلیلگران معتقدند برنامه اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و گروه های غیرعضو برای کاهش تولید طلای سیاه که قرار بود 30 نوامبر (10 آذر) در نشست رسمی این سازمان در خصوص آن تصمیم گیری شود، با موانعی مواجه شده است.

وبسایت اینوستینگ نیز در مطلبی به قیمت طلا اشاره کرد. پس از آنکه سرمایه گذاران از سیاست های انتخابات آمریکا آگاه شدند و به دنبال احتمال افزایش نرخ بهره بوسیله بانک مرکزی آمریکا در ماه دسامبر سال جاری میلادی، بهای طلا امروز دوشنبه با کاهش همراه بود. بهای هر اونس طلا تحویل دسامبر با 0.90 درصد کاهش به 1292.75 دلار رسید. بهای هر اونس نقره تحویل دسامبر نیز با 0.78 درصد کاهش به 18.227 دلار رسید.

منبع خبر: پارس نیوز
  ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۵:۵۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد