آخرین وضعیت قیمت طلا و سکه در بازار تهران

آخرین وضعیت قیمت طلا و سکه در بازار تهران
کشتی آرای درباره آخرین وضعیت قیمت طلا و سکه در بازار امروز تهران گفت: قیمت جهانی طلا در یک هفته گذشته به ویژه پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا ثبات نسبی را تجربه کرده است.

محمد کشتی آرای ادامه داد:رکود اقتصادی و مالیات بر ارزش افزوده که بار اضافی به دوش مردم در خرید تولیدات ساخته شده از طلا ایجاد کرد، در کاهش هر چه بیشتر انگیزه های مردم موثر افتاد.
کشتی آرای اضافه کرد: اینک آمار مصرف طلا در سطح جامعه کاهش یافته است. به همان نسبت مصرف زیورآلات بدل افزایش یافته و این اتفاقی بد است.
وی ادامه داد: مصرف زیورآلات بدل که جز آهن، شیشه و... نیست، افزون بر دور ریختن پول مردم، به افزایش اشتغال برای خارجی ها و رونق اقتصادی آنها می انجامد؛ در حالی که رکود در این صنعت را برای ایران به همراه داشته است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: به همین دلایل دو سال گذشته در تهران بیش از 750 واحد صنفی طلا تعطیل شد که در سایر شهرستان ها این آمار به 3800 واحد صنفی رسیده است؛ البته اینها بجز صنف هایی است که تغییر رسته داده اند.
وی گفت: در زمینه حجم معاملات طلا در این دوره زمانی آمار ثبت شده ای وجود نداشته و ندارد اما آمارهای موجود بر اساس حدس و گمان جمع شده که البته به واقعیت بسیار نزدیک است.
کشتی آرای درباره آخرین وضعیت قیمت طلا و سکه در بازار امروز تهران اعلام کرد: قیمت جهانی طلا در یک هفته گذشته به ویژه پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ثبات نسبی را تجربه کرده و قیمت جهانی طلا در محدوده 1225 دلار در نوسان اندک بوده است.
وی یادآوری کرد: در این روزها شاهد کاهش تقاضای طلا در بازار بودیم و ممکن است پس از تعطیلات اربعین حسینی تقاضا افزایش یابد، هر چند تغییر قیمت جهانی طلا نیز در این زمینه دخیل است.
این مسئول گفت: اعلام نهایی شاخص های اقتصادی آمریکا در بورس نیویورک، نرخ بیکاری این کشور، ارزش سهام در بازارهای مالی و احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) میزان نهایی تغییر قیمت طلا را تا امروز پنجشنبه مشخص می کند.

منبع خبر: 
  ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۷:۳۰:۱۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد