قیمت هفتگی طلا یک درصد کاهش یافت

قیمت هفتگی طلا یک درصد کاهش یافت
پایگاه خبری مارکت واچ آمریکا اعلام کرد، قیمت طلا این هفته در بازارهای لندن و نیویورک یک درصد کاهش یافت.

به نقل از پایگاه خبری مارکت واچ آمریکا در روز شنبه، قیمت آتی طلا در پایان معاملات دیروز (جمعه) بازار کامکس نیویورک به کمترین سطح خود از ماه فوریه 2016 (بهمن 1394) رسید.
افزایش نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل سایر ارزهای اصلی و افزایش احتمال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا در نشست ماه دسامبر 2016(آذر-دی) این بانک، قیمت طلا را برای دومین هفته پیاپی کاهش داد.
«ژانت یلن» رییس بانک مرکزی آمریکا پنج شنبه گذشته گفت: ممکن است افزایش نرخ بهره در آمریکا بزودی اتفاق بیفتد.
قیمت آتی طلا دیروز در بازار کامکس نیویورک با 0.7 درصد کاهش نسبت به روز پیش از آن به یک هزار و 208 دلار و 70 سنت در هر اونس طلا رسید و کمترین سطح خود از اواسط فوریه را تجربه کرد. قیمت طلا در این بازار در هفته جاری میلادی حدود 1.3 درصد کاهش یافت.
در پایان معاملات دیروز بازار لندن، هر اونس طلا با 1.3 درصد کاهش نسبت به روز پیش از آن به قیمت یک هزار و 211 دلار معامله شد. قیمت طلا این هفته در بازار لندن تقریبا یک درصد کاهش پیدا کرد.
شاخص دلار در پایان دیروز با 0.4 درصد افزایش نسبت به روز پیش از آن به 101.41 رسید.
قوت گرفتن امکان افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر، تقاضای طلا را کاهش می دهد، هر چند گمانه زنی ها در این رابطه پیش ترتا حد زیادی بازار را تحت تاثیر قرار داده است.
«برایان لوندین» سردبیر خبرنامه طلا در آمریکا به مارکت واچ گفت: در کوتاه مدت قیمت طلا تحت تاثیر نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزها و گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ بهره خواهد بود.

منبع خبر: ایرنا
  ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲:۳۳:۶ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد