رفع مقررات مخل واردات و صادرات طلا

رفع مقررات مخل واردات و صادرات طلا
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به حذف مقررات دست و پاگیر در صادرات و واردات طلا و نقره در کشورگفت: در صادرات یا واردات طلا، به هیچ عنوان تخصص مهم نیست و هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند به انجام این کار اقدام کند و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

رییس تحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به حذف مقررات دست و پاگیر در واردات و صادرات طلا و نقره در کشورگفت: در صادرات یا واردات طلا، به هیچ عنوان تخصص مهم نیست و هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند به انجام این کار اقدام کند و هیچ محدودیتی وجود ندارد. محمد کشتی آرای افزود:  برندسازی در صنعت طلا و جواهر نه فقط در ایران، بلکه در هیج کجای جهان و کشورهای پیشرو در این عرصه مطرح نیست و بویژه در ایران بیشتر برندها خانوادگی است.
وی اعلام کرد: طراحی مناسب، رعایت استانداردهای کیفی و بازاریابی مناسب، عوامل اصلی کسب بازارهای بیشتر و افزایش سهم ایران از بازار جهانی طلاست.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران بر لزوم ایجاد مرکزهایی برای توسعه صنعت طلا و جواهر کشور تاکید کرد و افزود: امروزه به دلیل گسترش فضای فیزیکی شهرها و افزایش جمعیت، در هر نقطه ای می توان بازار منطقه ای به راه انداخت.
وی ادامه داد:با پیش بینی حضور بانک ها، صرافی ها، نمایندگی های شرکت های مختلف تجاری داخلی و خارجی و... در این مرکزها می توان پایگاهی برای گسترش و تعالی صنعت طلا و جواهر کشور و توسعه صادرات و واردات آنها ایجاد کرد.
کشتی آرای گفت: کشورهای همسایه و اطراف ایران تشنه تولیدات طلا و جواهر ایرانی اند و می توان با بهره گیری از فرصت ها به توسعه بیش از پیش بازار کشور اندیشید.
وی تاکید کرد با راه اندازی بورس جواهر می توان به ایجاد اطمینان و امنیت در خریداران و فروشندگان اقدام کرد.
کشتی آرای چندی پیش  اعلام کرد تولید و مصرف طلا در کشور در پنج سال گذشته به یک سوم کاهش یافته که علت اساسی آن تغییر فرهنگ و نگرش مردم به این فلز قیمتی است.
به گفته وی، به همین دلایل دو سال گذشته در تهران بیش از 750 واحد صنفی طلا تعطیل شد که در سایر شهرستان ها این آمار به 3800 واحد صنفی رسیده است؛ البته اینها بجز صنف هایی است که تغییر رسته داده اند.

منبع خبر: ایرنا
  ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۳:۲۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد