۱۰ شرکت کرواسی آماده مشارکت در صنعت نفت ایران شدند

۱۰ شرکت کرواسی آماده مشارکت در صنعت نفت ایران شدند
معاون وزیر نفت با اشاره به مذاکرات جدید نفتی ایران و کرواسی، اعلام کرد: بیش از ۱۰ شرکت نفتی کروات، خواستار ارائه خدمات به پالایشگاه‌ها و شبکه خطوط لوله نفت و گاز ایران شده‌اند.

امیرحسین زمانی‌نیا درباره مذاکرات اخیر ایران و کرواسی به منظور توسعه همکاری‌ها در صنایع نفت و گاز، گفت: به تازگی دور جدید گفتگوها با سفیر کرواسی و نمایندگان ۱۰ شرکت نفتی این کشور اروپایی، در تهران انجام شده است.

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با تاکید بر اینکه ایران محدودیتی برای توسعه همکاری‌ها با کرواسی و شرکت‌های کروات در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ندارد، تصریح کرد: شرکت‌های کرواسی بیشتر خواستار ارائه خدمات فنی و مهندسی در صنعت نفت و گاز ایران هستند.

این مقام مسئول با اشاره به پیشنهاد شرکت‌های کرواسی به منظور ارائه خدمات تعمیرات و نگهداری در صنعت نفت و گاز، اظهار داشت: انجام تعمیرات در بخش کشتی‌های نفتکش، خطوط لوله نفت و گاز و پالایشگاه‌های نفت و گاز، از مهمترین پیشنهادهای شرکت‌های کرواسی در نشست مشترک بوده است.

زمانی‌نیا با بیان اینکه پیشنهادهای شرکت‌های کرواسی به بخش‌های تخصصی صنعت نفت و حتی بخش‌خصوصی کشور ارائه شده است، تاکید کرد: زمینه توسعه همکاری‌ها با شرکت‌های صاحب دانش و معتبر کرواسی در صنعت نفت ایران وجود دارد.

درحالی دور جدید گفتگوها بین مقامات وزارت نفت ایران و «استریبور کیکرتس» سفیر کرواسی در تهران با محور توسعه همکاری‌های دوجانبه انجام شده که پیش‌تر برخی از مسئولان دولتی کرواسی، خواستار واردات نفت‌خام و برخی از محصولات نفت و پتروشیمی از ایران شده بودند.

«دار کوهرت»، وزیر کارآفرینی و صنایع کوچک کرواسی هم اواسط امسال در سفری به تهران اعلام کرده بود: کرواسی آماده واردات نفت‌خام، گاز، پلی‌اتیلن و سایر محصولات پتروشیمی از ایران است.

در همین حال شرکت ملی نفت ایران و شرکت «INA» کرواسی پیشتر قراردادی برای انجام فعالیت‌های اکتشافی در بلوک مغان در شمال غرب کشور امضا کرده بودند که پس از ۶ سال، با توافق دو طرف این قرارداد فسخ شد.

منبع خبر: خبر گزاری مهر
  ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۵:۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد