همراهی سکه و اونس طلا در مسیر افزایش قیمت

همراهی سکه و اونس طلا در مسیر افزایش قیمت
همراهی سکه و اونس طلا در مسیر افزایش قیمت در معاملات روز سه شنبه دیده می شد.

در حالی که قیمت سکه در بازار نقدی و بورس آتی روند صعودی به خود گرفت که ارزش دلار آمریکا در بازار آزاد کاهش یافته و سکه تنها به واسطه افزایش قیمت جهانی طلا رشد داشته است.

به دنبال کاهش ارزش دلار آمریکا در بازارهای بین المللی قمیت جهانی هر اونس طلا با افزایش 4.10 دلاری روبرو شد و به بیش از 1212 دلار رسید.

در بازار آتی سکه سکه تحویل دی ماه با رشد 0.08 درصدی به قیمت یک میلیون 116  هزار تومان رسید.

قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون 133 هزار تومان معامله شد و 2درصد افزایش داشت.

سکه تحویل اردیبهشت سال آتی نیز با رشد قیمت 0.13 درصدی با نرخ یک میلیون و 149 هزار تومان به فروش رسید.

همچنین سررسید تیر سال آینده با نرخ یک میلیون و 167 هزار تومان معامله شد و  افزایش 0.16 درصدی را به ثبت رساند و در پایان نیز سررسید شهریور ماه با رشد 0.16 درصدی با قیمت یک میلیون 187 هزار تومان معامله شد.

همچنین حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی روز شنبه به رقم 3 هزار و 200 قرارداد و ارزش آن به 129 میلیارد ریال رسید.

بازار نقدی
برغم کاهش نرخ دلار در بازار نقدی،سکه نقدی در معاملات دیروز با افزایش قیمت مواجه شد. به این ترتیب در اولین روز آذرماه سکه رشد اندکی را تجربه کرد و هر قیمت بهار آزادی با قیمت یک میلیون 90 هزار تومان به فروش رسید.

همچنین هر نیم سکه و هر ربع سکه نیز به ترتیب با قیمت های 554هزار تومان و 294 هزار  تومان معامله شد.

بازار گواهی سپرده سکه طلا

همچنین حجم معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران طی معاملات امروز به 22 سکه به ارزش 241 میلیون ریال رسید.

نگاهی به تابلوی معاملات نیز نشان می دهد که آخرین سفارش خرید سکه درسامانه بر خط سهام یک میلیون و 92 هزار تومان و آخرین سفارش فروش درج شده درسامانه یک میلیون 101 هزار تومان ثبت شده است.

معاملات سکه  در کنار سهام در سامانه بر خط معامله گران سهام یکی از جذابیت معاملات گواهی سکه در بورس کالاست به طوریکه سرمایه گذاران می توانند سکه و سهام را در  کنار هم سبد دارایی خود مشاهده کنند و در هر لحظه از نوسانات و سود و زیان خود مطلع شوند.
 
گام های لرزان اونس طلا در جاده رشد

همچنین قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات روز چهارشنبه با افزایش نسبی روبرو شده است.
به گزارش از بورس کالای ایران ، این در شرایطی است که سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار متن مذاکرات نشست نوامبر فدرال رزرو هستند.

بسیاری از گمانه زنی ها نشان می دهد که فدرال رزرو به احتمال زیاد نرخ بهره را در نشست دسامبر افزایش خواهد داد. فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر
گذشته نرخ بهره را برای نخستین بار در ده سال اخیر افزایش داده است.

به نظر می رسد قیمت طلا به شدت در برابر نوسانات ارزش دلار و نرخ بهره واکنش نشان می دهد.

قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه در بازارهای بین المللی با 0.1 درصد افزایش به بیش از 1213 دلار رسیده است. قیمت طلا در پایان مبادلات روز سه شنبه با افت 0.15 درصدی روبرو شده بود.

شاخص ارزش دلار نیز در برابر ارزهای معتبر بین المللی تغییر چندانی نداشته و به 100.99 واحد رسیده است.

تازه ترین آمارهای اقتصادی در آمریکا نشان می دهد که فروش مسکن در بازار این کشور طی ماه اکتبر به بالاترین سطح در 9 سال گذشته رسیده است.
شاخص اصلی بورس وال استریت آمریکا نیز روز گذشته با افزایش چشمگیری روبرو شده است و شاخص سهام در بازارهای اروپا نیز تحت تاثیر گمانه زنی های مربوط به سیاست های مالی و اقتصادی دونالد ترامپ با افزایش همراه شده است.

ترامپ قول داده است تا 10 سال آینده بیش از هزار میلیارد دلار برای توسعه زیرساختهای اقتصادی آمریکا هزینه کند. اجرای این سیاست های در نهایت موجب افزایش نرخ تورم خواهد شد و این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا موجب افزایش تقاضای فیزیکی طلا در اروپا شده است. آمارهای رسمی گمرک سوییس نیز نشان می دهد که این کشور طی ماه گذشته برای نخستین بار در یک سال اخیر به صادر کننده خالص طلا تبدیل شده است.

صادرات طلای سوییس به هند به بالاترین سطح ار ژانویه رسیده و صادرات طلا به هنگ کنگ نیز به بالاترین رکورد در سال 2016 رسیده است.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 0.42 درصد کاهش به کمتر از 904تن رسیده است.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۳۸:۲۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد