نشست کارشناسان اوپک در وین بدون نتیجه پایان یافت

نشست کارشناسان اوپک در وین بدون نتیجه پایان یافت
خبرگزاری رویترز انگلیس روز سه شنبه به نقل از یک منبع اوپکی اعلام کرد، نشست روز دوشنبه (28 نوامبر، 8 آذر) کارشناسان اوپک در وین، بدون توافق بر سر جزئیات برنامه کاهش تولید پایان یافت.

به نقل از خبرگزاری یاد شده، اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در مورد اینکه هر عضو چقدر باید تولید خود را کاهش دهد، به توافق نرسیدند.
قرار بود، مصوبات جلسه کارشناسی اوپک در مورد جزئیات برنامه کاهش تولید، فردا (چهارشنبه) در نشست وزرای این سازمان در وین برای تصویب نهایی مطرح شود.
یکصد و هفتاد و یکمین نشست اوپک فردا با حضور وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و در شرایطی برگزار می شود که در نشست اواخر سپتامبر (هفتم مهرماه) الجزیره برای کاهش تولید نفت به سقف ٣٢ میلیون و ٥٠٠ تا ٣٣ میلیون بشکه در روز به توافق رسیدند.
به عقیده بسیاری از کارشناسان، نشست ١٧١ اوپک نشست سختی خواهد بود و اعضای اوپک با پایبندی به توافق الجزیره و اجرای آن می توانند قیمت نفت را به محدوده 50 تا 55 دلار برای هر بشکه برسانند.
14 عضو اوپک اکنون ٣٣ میلیون و ٦٠٠ هزار بشکه در روز نفت تولید می کنند که برای رسیدن به توافق الجزایر باید یک میلیون و ١٠٠ هزار بشکه از این میزان کاهش یابد.
بیژن زنگنه وزیر نفت ایران نیز به منظور شرکت در این اجلاس، بامداد امروز (سه شنبه) عازم وین شده است.

منبع خبر: ایرنا
  ۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۱۳:۱۶ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد