بازگشت اونس طلا به سطح ۱۱۷۰ دلاری‬‎

بازگشت اونس طلا به سطح ۱۱۷۰ دلاری‬‎
قیمت هر اونس طلا امروز پنجشنبه به ۱۱۷۰ دلار رسیده است که نسبت به روز گذشته با افت ۳.۳۵ دلاری روبرو شده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک، اونس طلا روز گذشته برای لحظاتی به کمتر از 1162 دلار رسید که پایین ترین رقم از 5 فوریه بوده است.
تازه ترین آمارهای موسسه ای دی پی نشان می دهد که بخش خصوصی آمریکا طی ماه نوامبر 216 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. این مساله نشانگر بهبود اوضاع بازار کار و اشتغال آمریکا طی ماه گذشته بوده و موجب افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا شده است.
آمارهای دیگر نیز نشان می دهد که درآمد شخصی آمریکایی ها طی ماه گذشته با رشد 0.6 درصدی روبرو شده است. انتشار این آمارها گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر را بیشتر کرده است.
نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر به بیش از 94 درصد رسیده است.
تحلیلگران موسسه متال بولتین بر این باورند که اونس طلا تا زمان برگزاری نشست 14 و 15 دسامبر فدرال رزرو آمریکا به روند نزولی خود ادامه خواهد داد. ما انتظار داریم که فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را افزایش دهد.
اگر فدر ال رزرو به هر دلیلی تصمیم بگیرد تا نرخ بهره را در این نشست تغییر ندهد، این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود. البته به نظر می رسد قیمت طلا در اواخر سه ماه نخست 2017 میلادی با افزایش روبرو خواهد شد یعنی زمانی که بازارهای بین المللی درک بهتری از سیاست های اقتصادی و مالی ترامپ داشته باشند.
در بازار انرژی نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 0.76 درصد افزایش به بیش از 51.87 دلار رسیده است. اوپک در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفت تا برای نخستین بار در 8 سال اخیر سقف تولید را کاهش دهد.
شاخص تولیدات صنعتی چین طی ماه نوامبر نیز به بیش از 51.7 واحد رسیده است. این مساله نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی این کشور طی ماه های اخیر بوده است.
شاخص ارزش دلار آمریکا نیز امروز با 0.15 درصد کاهش به 101.41 واحد رسیده است.

منبع خبر: 
  ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۲۵:۲۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد