تداوم صدرنشینی گروه فلزات اساسی‌ در صنایع فرابورسی

رصد معاملات صنایع فرابورسی در هفته گذشته نشان می‌دهد برای چندمین هفته پیاپی گروه فلزات اساسی با ثبت نقل و انتقال ۲۸۰ میلیارد ریال صدرنشین معاملات این بازار باقی مانده است.
رصد معاملات صنایع فرابورسی در هفته گذشته نشان می‌دهد برای چندمین هفته پیاپی گروه فلزات اساسی با ثبت نقل و انتقال ۲۸۰ میلیارد ریال صدرنشین معاملات این بازار باقی مانده است.

در هفته‌ ای که گذشت، طی سه روز معاملاتی در مجموع 605 میلیون ورقه به ارزش چهار هزار و 310 میلیارد ریال در 54 هزار دفعه در بازارهای فرابورس ایران دست به دست و در بازاهای اول، دوم و پایه نیز تعداد 593 میلیون سهم به ارزش بیش از یک‌هزار و 643 میلیارد ریال دادوستد شد.
در این میان، بازار پایه هم با نقل ‌و انتقال 327 میلیون سهم بیشترین حجم و بازار دوم با ارزش معاملاتی بالغ بر 712 میلیارد ریال بیشترین ارزش معامله را به خود اختصاص دادند. بازار اول نیز در حالی در هفته گذشته بیشترین افت هفتگی حجم و ارزش معاملاتی را به میزان 85 درصد تجربه کرد که هفته پیشین صدرنشین بازار سهام بود.
همچنین در این مدت در بازار ابزارهای نوین مالی 13 میلیون ورقه به ارزش دو هزار و 666 میلیارد ریال معامله شد و اوراق بدهی با نقل و انتقال دو هزار و 405 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملاتی را در این بازار نسبت به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن تجربه کرد.
صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز نقل و انتقال نزدیک به 10 میلیون ورقه به ارزش 141 میلیارد ریال را به ثبت رساند که بیشترین حجم معاملاتی در مقایسه با دیگر ابزارهای مالی در این بازار بود. در عین حال اوراق گواهی تسهیلات مسکن بیش از 11 هزار دفعه مورد دادوستد قرار گرفت که ضمن افزایش 6 درصدی نسبت به هفته پیشین، در مقایسه با تعداد دفعات معاملاتی اوراق بدهی و ETFها بیشترین میزان بود. بعلاوه این که اوراق تسه در این هفته به تعداد 0.16 میلیون ورقه به ارزش 120 میلیارد ریال دادوستد شد.
همچنین رصد معاملات صنایع فرابورسی نیز در هفته گذشته نشان می‌دهد برای چندمین هفته پیاپی گروه فلزات اساسی با ثبت نقل و انتقال 280 میلیارد ریال، سهم 30 درصدی را از ارزش کل معاملات بازارهای اول، دوم و پایه به خود اختصاص داده و صدرنشین باقی مانده است.
بر پایه این گزارش؛ دو صنعت حمل و نقل و سرمایه‌گذاری‌ها هم به‌ترتیب با معامله 89 و 70 میلیارد ریال، سهم 10 و 7 درصدی را در هفته گذشته ثبت کردند و در رده‌های دوم و سوم صنایع فرابورسی ایستادند.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۱۲:۵۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: