خودکفایی ایران در تولید یک فراورده جدید نفتی

خودکفایی ایران در تولید یک فراورده جدید نفتی
نخستین روغن موتور با پایه گیاهی با مزایای کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت روانه بازار شد.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از آغاز عرضه انبوه "تترا" نخستین روغن موتور با پایه گیاهی با مزایای کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت به بازار خبر داد .

عیسی اسحاقی گفت:این روغن موتور که در خرداد ماه امسال رونمایی شد به دلیل کاهش آلودگی هوا ، کاهش مصرف سوخت و قابل استفاده بودن برای اکثر خودروها مورد استقبال مشتریان قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول افزود: روغن موتور تترا تنها در چند کشور پیشرفته عرضه می شد که فرمولاسیون آن توسط کارشناسان ایرانول در داخل  کشور تهیه و به بازارعرضه شد.

وی تصریح کرد: ساخت پایانه صادراتی ایرانول در ماهشهر روند خوبی را طی می کند و طی ماه‌های آینده مخازن 25 هزار تنی ایرانول در ماهشهر افتتاح می شود.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از رایزنی‌ها برای تولید روغن دریایی با یک برند خارجی و مشارکت شرکت‌های داخلی در آبادان خبر داد و گفت: در این راستا توافق های اولیه انجام و به دنبال اجرایی کردن توافق و تولید روغن دریایی برای نخستین بار در کشور توسط یک شرکت معتبر تولید روغن دریایی خارجی در ایران هستیم .

اسحاقی درباره پالایشگاه روغن سازی آبادان نیز گفت: پیشنهاد یک شرکت خارجی را برای جذب سرمایه گذاری و تولید روغن های گروه 2 و 3 در آبادان دریافت و موضوع در هیات مدیره مطرح و موافقت هیات مدیره را برای جذب سرمایه گذاری برای پالایشگاه آبادان دریافت کرده ایم.

وی یکی دیگر از اقدامات انجام شده در شرکت نفت ایرانول را به منظور فروش بیشتر محصول نهایی به جای خام فروشی ایجاد و راه اندازی بیش از 20 هزار مترمربع انبار در شرکت نفت ایرانول ذکر کرد و گفت: با این کار انشااله دیگر مثل سال های گذشته با کمبود محصول نهایی مواجه نخواهیم شد و انبارهای ایرانول گنجایش حدود دو تا سه ماه محصول تولیدی را دارند.

بر اساس این گزارش در پایان این مراسم از اتوسرویس های برتر استان تهران آقایان حسین صیدلو ، حسن سعیدی، احمد فرخنده زاده، ابراهیم غلامی، مهدی حیدری، امیر حاجی آبادی، فرهاد رمضان امردادی، اسماعیل تاجیک، ایمان ایمان پور، داود صفری، سلیمان بهرامی و مسلم رفیعی با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

منبع خبر: خبرگزاری فارس
  ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۱۲:۲۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد